Po čínském představení telefonu OnePlus 10 Pro se už těšíme na jeho uvedení na globální trhy. Díky tipařů víme, že by mělo proběhnout do konce tohoto měsíce. Víme i to, že telefon výrobce představí zároveň v Indii a také na dalších globálních trzích. Jestli představovačka proběhne paralelně nebo OnePlus telefon nejdřív představí v Indii a pak až v Evropě zatím nevíme. Ale můžeme se alespoň podívat, kdy by teoreticky mohl tento vlajkový stroj dorazit na indický trh.

Odhadovaný globální termín uvedení OnePlus 10 Pro

Na Twitteru se tipař Yogesh Brar zmiňuje o tom, že OnePlus 10 Pro se už na indický trh připravuje. Očekává, že během příštího týdne OnePlus začne zveřejňovat první upoutávky na parametry telefonu a snad také oznámí přesný termín představovačky. Zatím tipař odhaduje, že uvedení telefonu proběhne buď 22. března/marca a nebo 24. března. Dodává i to, že ceny pro indický trh vypadají příznivě. Co si pod tím představit? Je prý pravděpodobné, že OnePlus 10 Pro bude v Indii stát zhruba 60000 indických rupií, což jsou přibližně 783 dolary.

Kromě toho už telefon prochází certifikacemi nejen v Indii, ale také certifikačními úřady po celém světě. Má za sebou například thajskou certifikaci NBTC a najdeme jej i v databázi benchmarkové platformy Geekbench. Zde výpis potvrdil operační systém Android 12, procesor Snapdragon 8 Gen1 a 12 GB operační paměti. Proto předpokládáme, že výrobce nezmění parametry globální verze a budou stejné jako u čínské verze.

Takže i mimo Čínu OnePlus 10 Pro nabídne 6,7 palcový LTPO AMOLED displej s dynamickou obnovovací frekvencí od 1 Hz do 120 Hz. Rozlišení obrazovky je 3216 × 1440 pixelů a chrání ji sklo Gorilla Glass Victus. O procesoru Snapdragon 8 Gen1 a 12 GB RAM jsme již mluvili, takže doplníme, že kapacita interní paměti je 256 GB. Baterie má kapacitu 5000 mAh a podporu kabelového nabíjení s výkonem 80 W a bezdrátového nabíjení s výkonem 50 W. Hlavní fotoaparát je trojitý a o optiku se postarala firma Hasselblad. Primární senzor má 48 MPix a OIS. Doplnil jej 50 MPix širokoúhlý objektiv se záběrem 150° a 8 MPix teleobjektiv s OIS a 3,3× zoomem. Přední kamera dostala 32 MPix. U globální verze očekáváme nadstavbu OxygenOS 12.