Korejský Samsung je v plném zápřahu představování nových telefonů a novinky chrlí opravdu obdivuhodným tempem. Po představení vlajkových modelů řady Galaxy S22 tak došlo nedávno i na nějaké ty levnější kousky. A protože moderní telefon prostě musí mít podporu 5G sítí, tak ji dostaly i velmi levné kusy jako Galaxy M23 5G nebo Galaxy M33 5G. Brzy by se měl ukázat také pokračovatel o něco vyšší „padesátkové“ série, která je vždy navýsost úspěšná. A v případě Galaxy M53 5G tomu určitě nebude jinak.

Telefon se dnes mihnul i ve výsledcích benchmarku Geekbench a my si tak můžeme odškrtnout některé jeho hlavní parametry. Pod označením čipsetu ARM MT6877V/ZA se skrývá Dimensity 900 5G, takže solidní základ je potvrzen. V listingu vidíme testovaný model se 6 GB RAM, ale dá se očekávat i verze s 8 GB RAM. Přece jen se jedná o čistou střední třídu a ne úplně laciný kousek. Takže 6 GB RAM by bylo lehce archaických. Pozitivní je i přítomnost Android 12 hned po vybalení, ale Samsung je obvykle v této kategorii pokročilý.

Sázka Galaxy M53 5G na 5G platformu Mediateku

Z potvrzených parametrů je to bohužel všechno, protože Geekbench neukazuje všechny hlavní specifikace. Dá se ale počítat s tím, že Galaxy M53 5G bude minimálně navazovat na loňské Galaxy M52 5G. A ten jak známo dostal do vínku třeba 6.7-palcový Super AMOLED panel s FullHD+ rozlišením a 120 Hz. Případně velmi slušnou 64 Mpx + 12 Mpx ultra-wide + 5 Mpx makro sestavu zadních fotoaparátů a 32 Mpx selfie kamerku. Minimálně tak čekám vyrovnání těchto parametrů s některými drobnými vylepšeními. A třeba se už konečně dostane i na dinosauří 25W nabíjení…

Galaxy M53 5G

Konkrétní datum představení telefonu zatím netušíme a spekulovat můžeme také o jeho předpokládané ceně. Někteří analytici tipují cenovku pod 400 dolarů, ale jde o odhady pro indický trh. Který má v porovnání s tím evropským přece jen občas o něco lepší ceny. Každopádně ale budeme na novinku velmi zvědavi, protože Samsung v posledních letech velmi zlepšil nabídku pro střední třídu.