Značka Honor je v poslední době na vzestupu a po osamostatnění od mateřského Huawei se začíná dostávat do ráže. Na trh se tak dostaly třeba novinkové modely vyšší střední třídy Honor 60 a 60 Pro, špičkové modely řady Magic4 nebo třeba i ohebný Magic V. Firma ale nezapomíná ani na levnější kousky svého portfolia a tak by se velmi brzy měl představit i výrazně levnější Honor X8 4G. Ostatně už před časem se tento model ukázal na stránkách certifikačních agentur FCC nebo TUV Rheinland.

Dnes si ale můžeme připsat do sbírky i další spatření tohoto telefonu, díky listingu ve výsledcích benchmarku Geekbench. Ten potvrdil již dříve zveřejněné parametry, takže si je můžeme hezky ujasnit. A modelové číslo TFY-LX3 jasně ukazuje, že jde opravdu o Honor X8 4G. Ten se totiž právě pod tímto označením objevil již dříve. Jak již název napovídá, tak půjde o telefon mířený do nižší části cenového spektra s podporu „jen“ 4G sítí. Ale to mnohým zákazníkům stále bohatě stačí.

Dietní sestava parametrů

Čipsetem se tak stane Snapdragon 680, který by mělo doplnit ještě 6 GB RAM. Honor X8 4G se evidentně inspiruje čínskou verzí X30i, i když na rozdíl od něj jde právě o 4G zařízení. Dále se údajně dočkáme 6.7-palcového LCD displeje s FullHD+ rozlišením a neznámou obnovovací frekvencí. Hlavní fotoaparát je asi se 64 Mpx + 5 Mpx ultra-wide +dvojicí 2 Mpx makro / hloubka pole senzorů. Vše pak doplní ještě 16 Mpx selfie snímač. Baterie vypadá na dnešní dobu lehce poddimenzovaně se 4000 mAh a 22.5W nabíjením. Stejně tak systém Android 11 už pomalu odchází ze scény.

Pokud se potvrdí původní spekulace analytiků, tak bude Honor X8 4G určen hne pro několik světových trhů, včetně našeho evropského. Hovoří se také o ceně kolem 200 euro, což je někde na hranici konkurenceschopnosti. Přece jen Redmi a v poslední době Realme zvednuli laťku pořádně vysoko i v nižší třídě telefonů.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.