V posledních dnech nás tipaři celkem slušně navnadili na chystané produkty společnosti Google. Všichni jistě tuší, že jde o telefon Google Pixel 6A a první hodinky Pixel Watch. V podstatě od začátku roku na síti najdeme zprávy, které nás na tyto novinky upozorňují. Zároveň s tím se můžeme dočíst, že Google jejich představovačku spojí s vývojářskou konferencí I/O. Ta proběhne jako každoročně v květnu/máji. S postupem času byli ale tipaři ve svých odhadech opatrnější a podle úplně nejčerstvější informace, kterou na Twitteru sdílí nám dobře známý Jon Prosser, se představení mírně posunulo.

Odhadovaný termín uvedení Google Pixel 6A

Letošní odložení představení telefonu Google Pixel 6A nás ale příliš nepřekvapí. Ostatně i loňský model Pixel 5A měl několikrát posunutý termín uvedení. A vlastně stejný osud měl i předloňský Pixel 4A. Takže na jaký termín uvedení se máme připravit letos? Prosser předběžně odhaduje, že Google zřejmě představení nachystá na červenec/júl. Ale nevylučuje ani pozdější uvedení. Důvodem je údajně stále přetrvávající globální nedostatek čipů.

A kdy Google představí své historicky první chytré hodinky Pixel Watch? I to je podle Prossera celkem nelehká otázka. Zatím prý jeho zdroje nevylučují, že na uvedení dojde v květnu. Tedy přesně podle toho, co už od začátku roku odhadují tipaři. Jenže Prosser není takovým optimistou. Předpokládá, že i představení hodinek může Google nakonec posunout. Není tedy vyloučeno, že hodinky uvidíme také až v červenci společně s telefonem Google Pixel 6A.

Google ale zatím konkrétní termín představení telefonu Pixel 6A a hodinek Pixel Watch nepotvrdil. Tedy nepotvrdil ani to, že produkty uvede na vývojářské konferenci I/O v květnu a ani to, že jejich uvedení odkládá. Uvidíme jak to nakonec dopadne. Fanoušci jsou totiž hodně zvědaví hlavně na hodinky, protože poběží na systému Wear OS 3 a dostanou to nejlepší, co tento operační systém nabízí. Dokonce se spekuluje i o nezvyklé funkci Skin interface pro ovládání hodinek pomocí gest na kůži uživatele.