Na konci loňského roku představila společnost Xiaomi tři telefony řady 12. Konkrétně šlo o modely Xiaomi 12, 12 Pro a 12X. Nejvyšší model, Xiaomi 12 Ultra, ale v této sérii uvedené pro čínský trh chyběl. A prakticky chybí dodnes. Fanoušci Xiaomi ale nepropadají panice, protože máme před sebou globální uvedení této řady, které výrobce naplánoval na první kvartál letošního roku. Mnozí z nás proto doufali, že to vezme „z jedné vody načisto“ a na globální scéně uvede i model Ultra.

Globální představovačka Xiaomi vlajkových telefonů je naplánovaná na 15. března/marca, což už je v podstatě za pár dnů. A právě v tuto chvíli se k nám dostala informace, že model Xiaomi 12 Ultra na ní nedorazí. A nedorazí ani v příštím měsíci. Nám už dobře známý tipař Digital Chat Station se na čínské síti vyjádřil, že uvedení tohoto telefonu zřejmě Xiaomi odloží až na druhý kvartál 2022.

Proč bude Xiaomi 12 Ultra odloženo?

Tipař dodává, že Xiaomi 12 Ultra, který jsme měli možnost vidět na začátku roku, byl jen testovací verzí. Poháněl ji procesor Snapdragon 8 Gen1. Xiaomi má ale v plánu finální verzi osadit čipsetem Snapdragon 8 Gen1 Plus, který zatím ještě Qualcomm oficiálně nepředstavil. Víme, že na něm pracuje a jeho uvedení by mohlo proběhnout už brzy. Je ale také možné, že Xiaomi si zatím nezajistilo dostatečné množství tohoto procesoru.

I když se uvedení telefonu možná posune, tipaře v jejich odhadech specifikací to nezastaví. Téměř denně se o Xiaomi 12 Ultra od nich dozvídáme něco nového. Samozřejmě hlavní pozornost upřeli na foto výbavu, která má být i podle samotného výrobce na špičkové úrovni. Modul hlavního fotoaparátu je kruhový a opravdu velký a je dominantou zadního panelu. Přestože je co do rozměru obří, prý obsahuje „jen“ tři snímače. Ve středu modulu leží primární snímač a kolem něj je jeden periskopický senzor a také širokoúhlý objektiv. Tipaři dále čekají 2K OLED displej od Samsungu, baterii s kapacitou 4860 mAh a podporu 120 W kabelového nabíjení a 50 W bezdrátového nabíjení.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.