O hodinkách Google Pixel Watch se mluví už poměrně dlouho a stejně dlouho čekáme na jejich uvedení. Ovšem letos to už snad konečně vyjde a společnost Google představí svůj historicky první chronometr. Zároveň s hodinkami dojde také na uvedení nejlevnějšího telefonu řady Pixel 6, modelu Pixel 6A. Podle zatím nepotvrzených informací je prý představovačka obou produktů naplánovaná na květen/máj na vývojářskou konferenci I/O.

O chystaných hodinkách Google Pixel Watch nás pravidelně informují tipaři, kteří odhadují jejich výbavu. Mezi hlavními zvěstmi najdeme info o tom, že hodinky poběží na operačním systému Wear OS 3. Dostanou také procesor Exynos, 32 GB interního úložiště a k tomu navrch i podporu eSIM. A právě díky operačnímu systému Wear se prý dočkáme mnoha zajímavých funkcí, včetně jedné poněkud neobvyklé. Její název je “Skin interface” a jednoduše by se dala vysvětlit jako ovládání pomocí gest na kůži uživatele.

Funkce Skin interface u Google Pixel Watch

Výrobce si tuto funkci patentoval už v polovině roku 2020 u Světové organizace duševního vlastnictví (WIPO) a nyní se patentové nákresy s popisem funkce objevily na stránkách LetsGoDigital. Určitou zajímavostí je i to, že stejnou funkci si Google patentoval i pro svá sluchátka Pixel Buds. Jak vše funguje je jasně vidět právě na nákresech z patentového podání. Pokud máme hodinky na ruce a nebo sluchátka v uších, můžeme je ovládat poklepem na kůži v jejich blízkosti.

Gesto vytvoří mechanickou vlnu, senzory a akcelerometr produktu zaznamenají pohyb a určí typ gesta. Přesnou detekci gesta zajistí technologie Sensor Fusion. Gesta lze provádět svisle nebo do stran, případně poklepem jedním nebo více prsty. V případě hodinek Google Pixel Watch lze gesta provádět na zápěstí, předloktí nebo hřbetu ruky. U sluchátek je to velmi podobné, gesta musí uživatel provádět v oblasti spánku přejetím nebo poklepem. Zní to docela futuristicky, ale Google doposud nepotvrdil, zda tuto funkci implementuje do svých prvních hodinek a nebo až do jejich druhé generace.