Společnost Xiaomi ještě neřekla své poslední slovo v rámci novinkový vlajkových lodí. Její fanoušci a vlastně všichni, kteří se točí kolem mobilních technologií netrpělivě vyhlížejí prémiový telefon Xiaomi 12 Ultra. O tomto modelu se mluví už velmi dlouho, takže na přetřes přišlo už kde co. Dokonce se spekuluje i o tom, že tento telefon Xiaomi představí jako první stroj s procesorem Snapdragon 8 Gen1 Plus. A na jeho uvedení také ještě čekáme. Další parametr, o kterém tipaři také mnohé už řekli je foto výbava. Ta je prý na špičkové úrovni. A potvrdily ji nové renderované obrázky, které jsou k vidění na čínské síti.

Hlavní fotoaparát Xiaomi 12 Ultra

Možná si vzpomenete, že se v lednu/januári na síti objevila fotka kovové makety telefonu Xiaomi 12 Ultra. Zvláštní na ní byl obrovský kruhový modul hlavního fotoaparátu. Zabírá celou horní třetinu zadního panelu a kruhové ohraničení pro snímače leží přesně ve středu modulu. Této makety se chytli i designéři a vytvořili několik renderovaných snímků, kde je modul fotoaparátu už rozpracovaný do detailů. Dnešní rendery opět potvrdily tuto konstrukci hlavní kamery a zároveň ji potvrdil i ochranný kryt, který je na snímcích společně s telefonem.

Podle renderů to vypadá, že v modulu leží minimálně čtyři senzory. Jeden z nich je periskopický a tipaři odhadují, že podporuje pětinásobný optický zoom. Samozřejmě nemá chybět ani širokoúhlý objektiv a dokonce se spekuluje i o teleobjektivu. Na optice prý Xiaomi spolupracuje s firmou Leica. Model Xiaomi 12 Ultra má AMOLED displej s QHD+ rozlišením, jeho úhlopříčku zatím tipaři nezmínili.

Každopádně ale podporuje 120 Hz obnovovací frekvenci. Baterie má kapacitu 5000 mAh a podporu 120 W nebo dokonce 150 W nabíjení. S procesorem Snapdragon 8 Gen1 Plus je prý spárováno až 16 GB operační paměti a až 512 GB interního úložiště. A kdy by podle tipařů mohlo dojít na uvedení telefonu? Celkem brzy, představovačka je prý naplánovaná na 15. března/marca od 20:00 GMT.