Známá dravá značka Realme chystá nový telefon Realme GT Neo 3. V poslední době se o něj poměrně hodně zajímají tipaři a designéři, kteří připravili jeho renderované obrázky a odhadují specifikace. A to i přesto, že do vydání tohoto stroje zbývá ještě spousta času. Víme totiž, že na uvedení dojde až ve druhé polovině letošního roku. Každopádně půjde o zajímavý telefon, u kterého samotný výrobce potvrdil podporu nabíjení UltraDart s výkonem 150 W. Dnes se podíváme na benchmarkovou platformu Geekbench, kde byl GT Neo 3 otestovaný.

Realme GT Neo 3 na Geekbench

Při pohledu na testovací výpis Geekbench zjistíme, že Realme GT Neo 3 prošel testy s kódovým označením RMX3562. Se stejným označením se objevil i na Tenaa. Testovací výpis sice neuvádí přesný typ procesoru, ale jde o osmi jádrový čipset s maximálním taktem 2,85 GHz a grafikou Mali-G610 MC6. Z těchto kusých informací odhadujeme, že telefon pohání procesor Dimensity 8100, který MediaTek před pár dny oficiálně představil.

Při testování Dimensity 8100 doplnilo 12 GB operační paměti a systém Android 12. Je ale pravděpodobné, že na trh půjdou i verze s 6 GB a 8 GB RAM. Výsledky také nevypadají špatně. V Single-core testu získal Realme GT Neo 3 966 bodů a ve více jádrovém testu pak 3901 bodů. Ještě doplníme, že testování proběhlo v Geekbench 5.

Máme tedy v podstatě jasno, jakým procesorem výrobce chystaný telefon osadí, ale známe i některé jeho další specifikace. Displej je typu OLED a má rozlišení FullHD+. Podporuje 10 bitovou barevnou hloubku a HDR10+. Obnovovací frekvence dosáhla na 120 Hz. Celkem slušně vypadá i foto výbava. Hlavní fotoaparát dostal tři snímače s tím, že primární senzor Sony IMX766 má rozlišení 50 MPix a podporu OIS. Doplní ho 8 MPix širokoúhlý objektiv a 2 MPix makro objektiv. Přední kamera pro selfie a video hovory má 16 MPix. A víme také, že baterie má slušnou kapacitu 4500 mAh. Při 150 W nabíjení se nabije z 0 % na 50 % za pouhých 5 minut. Teď už jen počkejme na to, až Realme upřesní termín představení.