Před necelými dvěma týdny, konkrétně 24. února nám čínský gigant OPPO naservíroval svoji vlajkovou řadu Find X5. A zejména špičkový model Find X5 Pro je opravdu nekompromisním telefonem s fantastickou výbavou. Případně i lehce nekřesťanskou cenou, ale to už je daň pokroku. Kromě verze se Snapdragonem 8 Gen 1 jsme se posléze dočkali oznámení i o fous levnější varianty tohoto telefonu s Dimensity 9000. Bohužel ale telefon nemá některé vymoženosti. Například chybí NPU čipset MariSilicon X, 5-osé OIS nebo kalibrace barev od Hasselblad. Případní zájemci to ale nemají jednoduché. Protože podle všeho telefon míří jen na čínský trh.

Testy obou verzí OPPO Find X5 Pro hezky vedle sebe

Alespoň nám ale předvádí sílu nového vlajkového procesoru od Mediateku, protože jde o první reálně dostupný produkt právě s Dimensity 9000. A experti ze serveru IT Home provedli pečlivé testování obou verzí hezky vedle sebe. testování proběhlo v oblíbeném benchmarku Antutu a samozřejmostí je také dostatečný počet testovacích cyklů. Výsledek je pro novinku Mediatek velmi lichotivý, protože čipset překonal magickou hranicí miliónu bodů. Snapdragon 8 Gen 1 také nezklamal, protože je v těsném závěsu celkového skóre. Navrch má dle očekávání v testu grafiky, kde Adreno 730 přece jen ukazuje dominanci nad Mali-G710 MC10.

Všechny ostatní testy pak ale opět jdou za Dimensity 9000 a Mediatek opět dokazuje obrovský pokrok jejich čipů. Není tomu totiž tak dávno, co se všichni smáli i jen možné konkurenceschopnosti v high-end segmentu. A netrvalo to ani moc dlouho a jsou v podstatě s Qualcommem vyrovnaní. Navíc má jejich řešení jasně navrch teoreticky i ve spotřebě, díky lepšímu 4 nm procesu TSMC. Ale tam pravděpodobně Qualcomm vše dorovná s novým chystaným Snapdragon 8 Gen 1 Plus.

OPPO Find X5 Pro

Dimensity naplňuje už dopředu velká očekávání a budeme se těšit na jeho výsledky i u dalších telefonů jiných značek. Cenové srovnání high-end čipsetů totiž také vychází pro novinky od Mediateku. Netušíme, zda se naplní předpovědi i 30 % rozdílu v cenách, ale bude to minimálně blízko.