Trh s ohebnými mobilními telefony byl donedávna jen velmi exkluzivní klub několika málo vyvolených. Ostatně mít možnosti, zdroje a technologie k výrobě ohebného kousku není jen tak. Pomalu se ale začíná blýskat na lepší časy, protože letos už jsme měli možnost vidět hned několik zajímavých modelů. A podle všeho si do sbírky velmi brzy přidáme i další. Protože značka Vivo svůj premiérový ohebný telefon představí asi už v průběhu dubna.

Informace pochází ze serveru Jiemian a kromě dubnového termínu představení odhalují i kódové označení telefonu. Ohebný model Vivo prozatím známe jen pod označením „butterfly“. Ale s největší pravděpodobností ho nakonec tvůrci pošlou na trh jako Vivo X Fold. Má se jednat o high-end špičkový model, který bude určitě chtít vyzvat na souboj ty nejlepší modely konkurence. Kromě stálic od Samsungu tak třeba i nový Honor Magic V nebo revoluční OPPO Find N. Případně na některých trzích i další soupeře, jako Xiaomi, či Huawei.

Ohebný telefon Vivo se představuje

Konkrétní výbava chystaného telefonu je zatím stále zahalena tajemstvím, ale analytici spekulují o průlomovém designu a zpracování ohebného kloubu. Tedy v zásadě stejný „wow“ faktor, se kterým přišlo právě zmíněné OPPO Find N. Obě značky jak známo náleží do stáje obřího koncernu BBK Electronics, takže mají možná nové technologie něco společného. Pokud tedy nepůjde o zcela identické řešení… I když to bychom se asi vzhledem k parádnímu Find N moc nezlobili.

Zvědavi budeme také na cenu, protože Vivo obvykle nepatří ke zrovna levným výrobcům. I když si v poslední době zaslouží v této oblasti drobnou pochvalu. Jejich telefony už totiž nejsou předražené na první pohled a mají mnohem sympatičtější cenovky. Cenovka OPPO Find N je v porovnání s konkurencí velmi zajímavá, takže se doufejme přidá i Vivo. I když samozřejmě jako vždy bude obrovský rozdíl mezi čínskou a globální cenou. V neprospěch našince.