Společnost Google už několik let pravidelně na podzim uvádí svoje telefony řady Pixel. Loni jsme se dočkali řady Pixel 6, které na první dobrou zaujala mnoho fanoušků. Jednak měly oba modely, tedy Pixel 6 i Pixel 6 Pro, zbrusu nový design, který se opravdu povedl. Není nudný a vypadá prémiově. Ovšem i v rámci hardware jsme se dočkali několika vylepšení. Tím hlavní je vlastní procesor Tensor, kterému Google přizpůsobil i software. Třešničkou na dortu je pak vylepšená foto výbava. Navíc po uvedení výrobce potvrdil, že nové telefony jdou na dračku a prodávají se zatím nejlépe ze všech modelů řady Pixel. To ale není vše, letos se dočkáme i „odlehčené“ verze, telefonu Google Pixel 6A.

Co zatím o telefonu Google Pixel 6A víme? Jednoznačně můžeme počítat se stejným designem jaký mají i ostatní modely Pixel 6. Vzhled fanoušky zaujal, proto zůstane zachovaný. Další parametr, který je stejný, je i použitý procesor. I u modelu Google Pixel 6A tedy najdeme čipset Tensor. Ten máme potvrzený i díky benchmarkovým testům Geekbench.

Google Pixel 6A na Geekbench

Z testovacího výpisu ale zjistíme i kapacitu paměti RAM a operační systém, na kterém telefon při testech běžel. Podle výpisu má čipset Tensor dvě jádra Cortex-X1 s taktem 2,8 GHz a dvě jádra Cortex-A76 s frekvencí 2,25 GHz. Dále jsou tu i čtyři jádra s taktem 1,8 GHz a grafika Mali-G78. Při testech toto vše doplnilo 6 GB operační paměti a systém Android 12. V Single-core testu nasbíral telefon 1050 bodů a ve více jádrovém testu 2833 body.

Tipaři odhadují, že OLED displej má úhlopříčku 6,2 palce a FullHD+ rozlišení. Ve foto výbavě prý najdeme přední 8 MPix snímač Sony IMX355 a hlavní fotoaparát dostane 12,2 MPix snímač Sony IMX363 a 12 MPix širokoúhlý senzor Sony IMX396. Kromě toho jsme se dozvěděli, že Google telefon představí na své vývojářské konferenci I/O, která se zpravidla koná v průběhu května/mája. Ovšem na potvrzení přesného termínu stále čekáme.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.