První březnový víkend je tu a jaro se už opravdu nezadržitelně blíží. Tedy ne že by venku bylo nějak extra teplo, tedy kromě geopolitické situace. Ale při pohledu na kalendář už pomalu začínáme doufat v brzký návrat slunečných dní. A úsměv na tvář Vám doufejme přinese i další díl naší pravidelné rubriky Vychytávky z Číny, která si samozřejmě nemůže dát pauzu ani tento týden.

Jako vždy se tak pokusíme inspirovat trojicí technologických vychytávek čínské provenience, které nás zaujaly na Aliexpressu. Na rozdíl od minule dnes opět zůstaneme u produktů pro domácnost s jednou drobnou lehce outdoorovou výjimkou. Tak se na trojici vybraných pojďme podívat.

Univerzální parní hrnec

Začít samozřejmě musíme v kuchyni, jak se sluší a patří na nedělní odpoledne po dobrém obědě. A takový univerzální parní hrnec DMWD je bezesporu zajímavým kouskem. Někdy je dokonce označován jako kompletní mobilní kuchyně, protože pro spoustu čínských receptů stačí sám o sobě. Pro vaření na páře máte k dispozici trojici nerezových nádob s celkovou kapacitou 2 litry. Můžete tak zároveň vařit v páře ve třech vrstvách a zvládnete tak vše hezky najednou. Podobný kousek je opravdovým požehnáním na kulinářské experimenty a váš může být jen za 26.46 dolarů.

Uchovejte potraviny čerstvé s Xiaomi Lofans

Jako další máme neocenitelnou pomůcku pro vaši ledničku. Xiaomi Lofans je dezinfekční vychytávka, která pomocí ozónu pomáhá udržet vaše potraviny čerstvé a hlavně zdravé. Ničí totiž kromě nepříjemných zápachů i škodlivé bakterie v jídle, případně třeba pesticidy na ovoci. Skladované potraviny tak vydrží déle a samozřejmě se můžete cítit lépe ohledně zdraví. Plně nabitý by tento přístroj měl vydržet 35 hodin a jednoduše jej přichytíte na stěnu ledničky pomocí magnetu. Cena je jako vždy přívětivá a tento kousek může být váš jen za 23.93 dolarů.

NFC zámek bez baterie

Elektronické zámky se nám v poslední době začínají rozmáhat, ať už jde o řešení s Bluetooth odemykáním nebo detekcí otisků prstů. Každopádně však má drtivá většina jeden zásadní problém a tím je baterie. Pokud zkrátka dojde šťáva, tak můžete na modernu zapomenout a musíte se spolehnout na alternativní způsob otevření. Dnešní NFC zámek tohle vše řeší za vás. Využívá totiž zpětné napájení pomocí NFC, takže nepotřebuje baterii. Odemykáte pomocí NFC v telefonu, či přímo aplikace bez strachu o výdrž. A díky odolné certifikaci IP55 jej využijete klidně i venku. To vše jen za 19.55 dolarů.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.