Jablečné impérium má naplánovanou další představovačku na 8. března a většina analytiků má jasno, co bude hlavní položkou menu. Kromě nové generace tabletu iPad Air dojde s největší pravděpodobností na novou generaci nejlevnějšího modelu iPhone. Jen se bude muset definitivně vyřešit jeho název protože ani zasvěcení ještě zdaleka nemají jasno. Logickou volbou by byl název iPhone SE3 5G, ale podle některých se novinka nakonec bude jmenovat iPhone SE+ 5G. A dnes jsme se od jednoho z nejpovolanějších dočkali i soupisu hlavních parametrů tohoto chystaného telefonu.

Oním zasvěceným je slavný čínský analytik Ming-Chi Kuo, který má v Apple světě výborné jméno a jeho predikce jsou vždy skoro 100 %. Takže se na ně můžeme spolehnout i v tomto případě. A podle jeho je určitě pro jablečné fandy na co se těšit, protože iPhone SE+ 5G bude moci nabídnout několik zásadních vylepšení. Mezi ty hlavní bude patřit zejména čipset Apple A15, tedy stejný super výkonný kousek, který pohání aktuální high-end řadu iPhonů. Stejně tak potěší i podpora 5G, včetně mmW a sub-6 GHz frekvencí. K dispozici má být i výběr mezi 64 / 128 / 256 GB vnitřní paměti, takže konečně konec dinosauřích 32 GB.

Co se týče designu a velikosti, tak se ale žádné velké změny konat nebudou. Znovu bychom se tak měli dočkat 4.7-palcové úhlopříčky displeje a vzhledu připomínajícím starý iPhone 8. Pravděpodobně se také nebude konat ani barevná revoluce, přestože se spekulovalo nově o zelené barvě. Podle čínského experta ale opět dostaneme jen bílou, černou a červenou. Co se ale nemění jsou velké plány Applu na prodejní čísla, protože se čeká zhruba 25-30 milionů prodaných kusů. Ostatně s údajnou cenu začínající kolem 300 dolarů se ani nelze moc divit.