Čínská značka Realme je nejrychleji rostoucím výrobcem telefonů a jejich expanze ještě zrychluje. Poslední dny jsou nabité jejich novinkami, ale podle všeho ještě zdaleka není všem dnům konec. Podle exkluzivních informací indického serveru MySmartPrice totiž firma pracuje na jednom velmi zajímavém midrange telefonu. Ten na první pohled nebude bodovat parametry, ale jednou designovou vychytávkou pro opravdové fajšmekry. Podle všeho totiž má mít ikonické šoupátko “Alert Slider”, které proslavily na Android platformě telefony OnePlus. A fanoušci si ho okamžitě zamilovali.

Kdyby snad nikdo nevěděl, tak se jedná o hardwarový posuvník na boku telefonu, kterým přepínáte mezi tichým režimem, vyzváněním a vibracemi. Tedy podobné řešení jako na jablečných iPhonech. Veškeré high-end telefony značky OnePlus jsou touto vymožeností vybaveny, ale firma překvapivě od jejího používání ustoupila u velké části levnější řady Nord. Realme, podobně jako OnePlus patří pod křídla obřího koncernu BBK Electronics, kam se samozřejmě řadí i OPPO. To nedávno OnePlus plně pohltilo a jistá kanibalizace prvků je tak v plném proudu. OPPO třeba získalo pro Find X5 certifikaci Hasselblad a Realme pravděpodobně chtějí využít právě “šoupátko” Alert Slider.

Tento nový telefon od Realme by se navíc údajně mohl objevit už někdy v dubnu. Zatím ale netušíme, o který model by se mělo konkrétně jednat. A samozřejmě neznáme ani žádné jeho specifikace a parametry. Jedna drobná vymoženost jako Alert Slider samozřejmě nebude stačit jako plná PR reklamní kampaň na novinku, ale může výrazně pomoci. Ostatně zeptejte se kteréhokoli majitele OnePlus s Alert Sliderem. Osobně si třeba nedovedu představit vlastnit telefon bez podobného řešení. Takže od Realme jde jednoznačně o výborný krok.