Fanouškům společnosti Xiaomi, a nejen jim, asi není potřeba říkat, jakým průlomem na trhu s nositelnostmi byly a jsou náramky Mi Band nebo Smart Band. Jde o jedny z nejoblíbenějších fitness trackerů, které jsou na trhu k mání. Samozřejmě se bavíme nejen o trhu čínském, ale i globálním. Výrobce je navíc každým rokem vylepšuje, takže každá nová generace nabízí uživatelům nové funkce, větší displej a praktičtější ovládání. Aktuálně je mezi nositelnostmi velkou hvězdou poslední generace náramku, model Mi Smart Band 6, který společnost Xiaomi vydala loni v březnu/marci a po pár měsících se jeho verze s podporou NFC dostala i na globální trhy. Zdá se proto, že je čas na změnu a na novou generaci náramku, Xiaomi Smart Band 7.

Je pravděpodobné, že Xiaomi už na Xiaomi Smart Band 7 pracuje, protože se název náramku a jeho kódové označení objevilo ve firmwaru aplikace Zepp. Úplně prvotní informace o náramku Band 7 sdílí na stránkách Logger tipař, který si říká Magical Unicorn. Můžeme proto zjistit, že kódové označení trackeru je L66 a modelová čísla M2129B1 a M2130B1. Ovšem místo snímku firmwaru se „Kouzelný jednorožec“ podělil přímo o některé specifikace a funkce, které může Smart Band 7 mít.

Odhadované parametry Xiaomi Smart Band 7

Samozřejmě se bavíme o specifikacích nalezených v kódu aplikace Zepp, takže finální parametry se mohou lišit. Ale i přesto se na ně podíváme. Začneme displejem, který je podle udaného rozlišení větší, respektive širší než u loňského modelu Band 6. Displej Band 7 má tedy rozlišení 192 × 490 pixelů. Pro srovnání Band 6 má rozlišení 152 × 486 pixelů při úhlopříčce 1,56 palce s jemností 326 ppi. Tipař odhaduje, že jemnost displeje bude i u Band 7 stejná.

Dále se domnívá, že náramek bude podporovat Always On Display, dostane několik variant ciferníků a sadu cvičebních režimů. Další zajímavou funkcí je vestavěná GPS, kterou zatím u Xiaomi náramků nenajdeme. Uživatelé se proto musí spolehnou na určení polohy z chytrého telefonu. Je možné, že Xiaomi Smart Band 7 dostane i podporu Glonass, Galileo a BeiDou. Zajímavou funkcí je i Smart Alarm, který vás probere do fáze lehkého spánku 30 minut před nastaveným budíkem.

Nemají prý chybět ani režimy pro úsporu energie a pro prodloužení výdrže baterie. Je možné, že Band 7 tak bude mít výdrž baterie stejnou jako Band 6, který vydrží v provozu až 15 dnů. O čem se ale tipař nezmiňuje je podpora NFC. Každopádně je to jen první nástřel specifikací a funkcí a je pravděpodobné, že o chystaném náramku v dohledné době zvou uslyšíme.