Značka OnePlus už nám letos naservírovala svoji první vlajkovou v podobě modelu OnePlus 10 Pro. Ten je ale zatím stále dostupný jen na čínském trhu, i když bychom se už brzy měli dočkat i v jiných regionech. Podle nedávného vyjádření zástupců firmy je globální představení plánováno na konec března. Překvapivě je ale stále ticho po pěšině ohledně základního modelu této řady . Ten se poprvé za mnoho nepředstavil zároveň s Pro variantou a někteří škarohlídi dokonce začali vůbec pochybovat o jeho existenci. Firma ale jeho uvedení s největší pravděpodobností nakonec přece jen chystá.

Už před časem se objevily zprávy o pokračujících přípravách na uvedení nového modelu OnePlus s kódovým označením “oscar”. Pod ním pak většina analytiků viděla právě základní model řady OnePlus 10. A jeho představení se tipovalo někdy na druhé čtvrtletí letošního roku. Nejčastěji citovaným důvodem zdržení bylo čekání na dostupnost nových čipsetů Mediateku, ale tato spekulace nebyla nikdy oficiálně potvrzena. Každopádně se dnes na internetu objevily vůbec první údajné snímky zadního panelu OnePlus 10. Nejde o nic oficiálního, ale vypadají poměrně věrohodně.

Pokud by se vše potvrdilo, tak by základní model měl velmi odlišný modul zadního fotoaparátu od Pro varianty. Na první pohled vše připomíná spíš design Xiaomi, než OnePlus. Logo firmy sice na telefonech nechybí, ale to není v době Photoshopu až tak zásadní překážka. Zajímavé je také poměrně nepravidelné uspořádání umístění doplňkových senzorů fotoaparátu. Ostatně podívejte se na snímek výše sami. Překvapivě schází také punc Hasselblad, kterým se ostentativně chlubí OnePlus 10 Pro. Že by základnímu modelu chyběl ? Nebo bude nakonec vše ještě jinak ?