Společnost Samsung má své vlajkové telefony Galaxy S22 už nějakou dobu venku, takže se nyní plně soustřední na produkci levnějších modelů. Ty, jak víme, najdeme v produktových řadách Galaxy A a Galaxy M. A právě na jeden z telefonů ze série M se dnes podíváme trochu podrobněji. Konkrétně to je telefon Samsung Galaxy M23, který je už zalistovaný v databázi Google Play Console a prošel také několika certifikacemi. Proto je pravděpodobné, že jej výrobce už brzy představí.

Je jasné, že Samsung Galaxy M23 neunikl ani pozornosti tipařů a designérů. A proto můžeme na stránkách MySmartPrice najít jeho renderované snímky, které odhalují design. K nim přidali tipaři i několik specifikací, abychom věděli, co od chystaného stroje očekávat. Nejdříve se podíváme na rendery Galaxy M23.

Samsung Galaxy M23

Design podle renderovaných snímků

První rendery ukazují, že vzhled modelu Galaxy M23 je ve srovnání s jeho předchůdcem, Galaxy M22, docela jiný. Asi největší rozdíl vidíme u modulu hlavního fotoaparátu. Loňský model jej má čtvercový, letošní telefon dostane modul obdélníkový se zaoblenými rohy a třemi senzory vertikálně seřazenými pod sebou. Napravo od nich je LED blesk. Připomeňme, že předchůdce má v modulu čtyři snímače. Čelní panel mají oba telefony v podstatě stejný.

Samsung Galaxy M23

Specifikace Samsung Galaxy M23

V rámci parametrů je Galaxy M23 telefonem střední třídy. Má 6,6 palcový TFT displej s rozlišením FullHD+ s podporou 16 milionů barev a obnovovací frekvencí 120 Hz. Nad obrazovkou je kapkovitý výřez pro přední kameru. Jak již bylo řečeno, hlavní fotoaparát je trojitý. Tvoří jej primární 50 MPix snímač se světelností f/1.8. K němu výrobce přidal širokoúhlý 8 MPix objektiv se clonou f/2.2 a 2 MPix makro objektiv se světelností f/2.4. Najdeme zde podporu OIS a možnost nahrávání 720p videa při 120fps a 4K videa při 30fps.

Samsung Galaxy M23 pohání procesor Snapdragon 750 s podporou 5G sítí. Je spárovaný se 4 GB operační paměti a 128 GB interního úložiště, které je možno rozšířit až o 1 TB. Najdeme zde i podporu Bluetooth 5.0, GPS, NFC a Wi-Fi. Dále je tu port USB-C a 3,5 mm audio jack. Rozměry telefonu jsou 165,5 × 77,0 × 8,4 mm při hmotnosti 198 gramů. Operačním systémem je Android 12 s nadstavbou One UI 4.1. Odhadovaná evropská cena je zhruba 250 až 300 euro.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.