Značka Poco nezahálí ani v letošním roce. Před pár dny, na veletrhu MWC ve španělské Barceloně, se dočkaly svého globálního uvedení telefony Poco X4 Pro 5G a M4 Pro. Druhý telefon se opět drží staré dobré strategie rebrandingu a jde v podstatě o přejmenovaný telefon Redmi Note 11S s mírně upraveným designem. Ovšem fanoušky Poco tato skutečnost už ani nepřekvapí a ani nezaskočí. Nyní se zdá, že značka pracuje na dalším telefonu, kterým je model Poco F4 Pro.

S telefonem Poco F4 Pro tak přijde do produktové řady F letošní svěží vítr. Ovšem jen v případě, když chystaný telefon nebude dalším přejmenovaným telefonem Redmi. A to je podle tipařů velmi pravděpodobné a rovnou naznačují, že může jít o rebrand modelu Redmi K50 Pro+. Historie se tedy opakuje, protože například loni vydaný Poco F3 je přeznačenou globální verzí Redmi K40.

V sérii s telefonem Poco F4 Pro prý jsou i model Poco F4 a Poco F4 Pro Plus. Posledně jmenovaný už má za sebou i certifikaci EEC a model Pro se nyní objevil v databázi IMEI. O této skutečnosti najdeme informaci na stránkách Xiaomiuo, protože jak víme značka Poco je jakousi dceřinkou společnosti Xiaomi. Co se tedy z databáze IMEI můžeme o telefonu dozvědět?

Odhadované parametry Poco F4 Pro

V databázi IMEI je telefon zanesený s kódovým označením 22011211G L11 a interním označením „Matisse“. Z kódového označení můžeme vyvodit, že jde o globální verzi, což naznačuje písmeno G. Je tedy pravděpodobné, že se dostane na trhy po celém světě. I když se spekuluje o tom, že na indickém trhu půjde do prodeje jako Xiaomi 12X Pro. Nu a vzhledem k tomu, že telefon je přeznačenou verzí Redmi K50 Pro Plus, můžeme očekávat i podobné parametry.

Tím hlavním je procesor Dimensity 9000  a nebo hlavní fotoaparát se třemi snímači. Primární snímač zřejmě dostane rozlišení 108 MPix a půjde o sensor Samsung Isocell Bright HM2. Doplní jej 13 MPix širokoúhlý objektiv a makro objektiv. AMOLED displej má úhlopříčku 6,67 palce a obnovovací frekvenci 120 Hz. Čekáme i podporu rychlého nabíjení s výkonem 67 W nebo dokonce 120 W. Zatím jde ale jen o odhady tipařů, počkejme s přijde výrobce.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.