Společnost Motorola celkem slušně na konci loňského roku odstartovala svou produkci pro rok letošní. Jako první výrobce chytrých telefonů vydala na čínském trhu telefon Moto Edge X30 s procesorem Snapdragon 8 Gen1. Ten je už od konce minulého měsíce i na globálních trzích, ovšem prodává se pod obchodním názvem Moto Edge 30 Pro. Na začátku minulého měsíce také spatřil světlo světa i model Moto G Stylus 2022 s čipsetem Helio G88 a čerstvě je na světě další telefon z „géčkové“ řady, Moto G22. I tento telefon je globální a nejprve se objeví na vybraných evropských trzích.

Design a displej

Včera představený telefon Moto G22 má 6,5 palcový LCD displej s rozlišením 1600 ×720 pixelů. Obnovovací frekvence obrazovky je 90 Hz. Ve středu horní části je „díra“ pro přední kameru, rámečky jsou relativně úzké, brada je širší. Vzhled čelního panelu se tedy drží známé designové linie Motoroly. Ovšem na zadním panelu najdeme nově koncipovaný modul hlavního fotoaparátu se čtyřmi snímači a LED bleskem. Ve středu zad je už notoricky známé logo výrobce, které ale nefunguje jako snímač otisků. Ten leží na hraně v tlačítku napájení.

Další parametry Moto G22

Podobně, jako v případě nedávno představeného telefonu Moto G Stylus 2022, použila Motorola i u modelu Moto G22 procesor z dílen MediaTek. V tomto případě jde ale o Helio G37 s osmi jádry a maximálním taktem 2,3 GHz. Čipset doplnily 4 GB operační paměti a 64 GB interního úložiště, které lze ale dále rozšířit pomocí microSD karty. Baterie má slušnou kapacitu 5000 mAh, ale podporuje jen nabíjení s výkonem 15 W. Telefonu nechybí ani port USB-C a také 3,5 mm audio jack. Operačním systémem je Android 12. Rozměry telefonu jsou 163,95 × 74,94 × 8,49 mm při hmotnosti 185 gramů.

Foto výbava a cena

Jak už jsme zmínili, přední kamera leží v „díře“ ve středu horní části obrazovky a její rozlišení je 16 MPix. Hlavní fotoaparát tvoří čtyři snímače, kdy ten primární má 50 MPix. K němu do páru jde 8 MPix širokoúhlý objektiv a dva 2 MPix senzory pro makro focení a snímání hloubky ostrosti.

Telefon Moto G22 je na evropském trhu již zalistován na německých stránkách Motoroly, ale ještě není skladem. V nabídce je jen verze s 4/64 GB ve třech barevných variantách Pearl White, Iceberg Blue a Cosmic Black. Cena je 169,99 euro, což je v přepočtu zhruba 4360 Kč.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.