V poslední době společnost HTC upadla v zapomnění a dokonce se spekulovalo o jejím krachu. Ostatně nebylo by to poprvé. Už v roce 2018 byla společnost doslova na pokraji zhroucení. Záchrana ale přišla v podobě akvizice Google, který odkoupil celý jejich designový tým. Díky tomu se HTC podařilo vyprodukovat několik celkem zajímavých telefonů. Za všechny jmenujme například Desire 20 Pro, který se dokonce dostal i na evropský trh.

I když se zdá, že je společnost HTC v útlumu, nemusí to být až tak úplně pravda. Na síti se totiž objevila informace, že intenzivně pracuje na novém telefonu s prémiovými specifikacemi. Informaci potvrdil šéf manažér HTC pro asijsko-pacifický region, pan Charles Huang. Dodal, že tento chystaný telefon dostane podporu pro aplikace VR a AR. Je to jistě zajímavá informace, ale u odborné veřejnosti vyvolává otázku, zda je výrobce schopen v plné šíři zvládnout produkci prémiového stroje. Doposud se totiž orientoval jen na telefony nižší, nebo v lepším případě střední třídy.

Otázka je možná o to intenzivnější, protože Huang neuvedl žádné podrobnosti o chystaném prémiovém telefonu a vlastně jen potvrdil, že se společnost HTC nechystá odejít z trhu s chytrými telefony. Dále také uvedl, že chtějí i nadále investovat do výzkumu a vývoje produktů virtuální reality, což je ostatně v poslední době jejich hlavní parketa. Je proto celkem možné, že s takto zaměřeným telefonem nakonec mohou na trhu prorazit a uspět.