Fanoušci Redmi a ekosystému Xiaomi obecně už netrpělivě čekají na představení novinkových vlajkových modelů značky pro letošní rok. Řada Redmi K50 má nabídnout hned celou řadu velmi zajímavých kousků, ale hlavní pozornost je samozřejmě upřena primárně na nejvýkonnější Redmi K50 Pro+. Tento model má totiž podle všeho být skutečným monstrem a v podstatě přímo vyzvat na souboj i sesterské Xiaomi 12 Pro. Tedy v podstatě nejvybavenější současný model od Xiaomi, tedy minimálně do příchodu nové generace MIX 5, aneb Xiaomi 12 Ultra. Slušně ambiciózní plány, že ?

A v některých ohledech by prý Redmi K50 Pro+ mělo sourozence od Xiaomi opravdu překonávat. Minimálně si to myslí jeden z největších čínských bloggerů, který se dnes o tyto své názory podělil. Podle jeho slov má mít Redmi K50 Pro+ výrazně lepší parametry 2K displeje, což je velmi odvážné trvrzení. Xiaomi 12 Pro má totiž opravdu fantastický displej a překonat jej „výrazně“ by požadovalo opravdu masivní krok vpřed. Pro Redmi by to samozřejmě znamenalo pořádný reputační skok. Ale nejsem si jist, zda by to bylo logické v rámci celého ekosystému. Vlajkové modely řady „K“ od Redmi totiž byly vždy v minulosti plánovány jako odlehčené alternativy plnokrevných Xiaomi.

Velká očekávání

O výkon strach mít také nemusíme, protože Redmi K50 Pro + má dostat do vínku procesor Dimensity 9000. Který se, jak známo, v benchmarcích směle vyrovnává (či překonává) Snapdragon 8 Gen 1. Navíc je založen na mnohem stabilnější a energeticky přívětivější litografii od TSMC. Samozřejmě ale bude také záležet i na zbytku výbavy, protože třeba v oblasti fotoaparátů nepředpokládám ani od nejvyššího Redmi útok na pozice Xiaomi. Každopádně bude souboj velmi zajímavý. Stejně tak je důvod se těšit i na další modely řady Redmi K50, protože třeba takové K50 Pro má dostat Dimensity 8100. Takže by mohlo jít o ideální kousek pro střední třídu. Tedy pokud se podobně povede i cena. Ale v tom můžeme minimálně doufat.