Známý výrobce Fitbit se čerstvě dostal do značně prekérní situace a byl donucen stáhnout z trhu 1.7 milionu kusů svých chytrých hodinek. Konkrétně se jedná o modely řady Fitbit Ionic, u kterých byla zjištěna vadná baterie. Ta se přehřívá a může následně způsobit popáleniny. Stahování produktů z trhy v podobně masovém počtu je pro firmu vždy velmi nemilé a samozřejmě bude obnášet i velmi citelné finanční ztráty. Což rozhodně nepotěší vlastníka, kterým je moloch Google, jenž firmu koupil v roce 2019 za kulaté dvě miliardy dolarů.

Toto rozhodnutí bylo odstartováno doporučením americké agentury CPSC, zodpovědné za bezpečnost uživatelských produktů. Podle informací této agentury mohou právě modely chytrých hodinek Fitbit Ionic být potenciálně nebezpečné a majitelé by je měli okamžitě přestat používat. Evidováno je prý 115 případů nebezpečného přehřátí hodinek a celosvětově pak dokonce 118 případů popálenin. A nejde jen o nějaké ty lehké šrámy, ve dvou případech jde o popáleniny třetího stupně a ve dvou případech popáleniny druhého stupně. Tam už jde opravdu bez pardonu o zdraví.

Fitbit Ionic se začaly prodávat v roce 2017 a firma oficiálně ukončila jejich prodeje v roce 2021. I tak jsou stále ještě v mnoha obchodech k dostání. Problematické by měly být všechny modely se sériovým číslem FB503 a jejich majitelé by měli obratem Fitbit kontaktovat. Firma garantuje zaslání návratného balíku a zákazníkům bude vyplácet kompenzaci 299 dolarů. Jako omluvu pak obdrží také 40 % kupón na nákup některého dalšího modelu Fitbit. To je bratru nějaké půl miliardy dolarů čistě na kompenzacích při stahování z trhu. Globálně je mimo USA ve světě nějakých 700 tisíc modelů Fitbit Ionic. Takže se raději mrkněte, zda nejste vlastníkem této vadné série.