O tom, že čínský gigant Vivo pracuje na modelu ohebného telefonu není žádným velkým tajemstvím. Původně se měl tento kousek představit jako jedna z variant chystané řady NEX 5, ale nakonec bude vše trochu jinak. Premiérový ohebný telefon firmy by se měl jmenovat Vivo X Fold a dnes se na internet dostaly i jeho hlavní parametry. A protože za informacemi stojí legendární “leakster” Digital Chat Station, tak se jim dá s velkou měrou pravděpodobnosti zcela důvěřovat. Takže co můžeme od ohebné premiéry očekávat ?

Ohebné Vivo X Fold by mělo dorazit se zavíráním telefonu “dovnitř”, tedy podobně jako většina konkurence, ať už Samsung, Huawei, Xiaomi nebo OPPO. Hlavní displeje telefonu by měl mít 8-palců, QHD+ rozlišením 120 Hz obnovovací frekvencí a průstřelem pro senzor selfie kamerky v pravém horním rohu. Vnější displej by pak měl mít 6.5-palce a pouze FullHD+ rozlišení, ale také se 120 Hz. Selfie kamerka bude opět v průstřelu, ale jeho umístění zatím nebylo specifikováno. Displej by měl také být zakřivený, ale netušíme přesně z kolika stran.

Snímek je pouze ilustrační

Uvnitř pak budou Vivo sázet na procesor Snapdragon 8 Gen 1 a určitě i pořádnou porci pamětí. Zmíněna je také 4600 mAh kapacita baterie, stejně jako 80W klasické a 50W bezdrátové nabíjení. Dále se pak hovoří hned o čtveřice senzorů zadního fotoaparátu. Ty měly sestávat z 50 Mpx hlavního, 48 Mpx ultra-wide a dvou telefoto, 12 Mpx s 2x zoomem a 8 Mpx s 5x zoomem. A nepřijdeme ani o ultrasonické čtečky otisků prstů, které by měly být k dispozici pro oba displeje. Jen bohužel stále netušíme datum představení tohoto telefonu a ani předpokládanou cenu.