Loni jsme se dočkali oficiálního sloučení OnePlus s gigantem OPPO, i když navenek zůstala značka částečně nezávislá. Ale rukopis vetší firmy se už stihl projevit u OnePlus 10 Pro a vše bude samozřejmě pokračovat i nadále. Obě společnosti také ještě do konce roku sloučily zdrojové kódy svých systémových nadstaveb Oxygen OS a Color OS. S velkou slávou také oznámili na druhé pololetí letošního roku plány na jediný unifikovaný systém. Ten se měl jmenovat H2OOS, ale podle všeho se plány nakonec na poslední chvíli výrazně změnily.

Vše čerstvě potvrdil šéf OnePlus (a nově viceprezident OPPO) Pete Lau na oficiálních fórech značky. Podle jeho slov zůstanou Oxygen OS a Color OS nezávislými veličinami a k unifikaci tak nakonec nedojde. Toto rozhodnutí je prý založeno na odezvě fanoušků, kterým se ztráta identity a některých vymožeností zejména u Oxygen OS příliš nelíbila. Obě nadstavby ale samozřejmě budou stále vycházet ze stejných zdrojových kódů a pravděpodobné je i obohacení a některé funkce od kolegy. Ale minimálně po designové stránce by se fanoušci neměli obávat divokých změn.

Můžeme také doufat, že se firmám podaří navázat na původní slib a hlavní důvod celé unifikace zdrojového kódu. Tím totiž byla deklarovaná snaha zrychlit poskytování aktualizací k telefonům, což se ale zatím příliš nestalo. Stabilní verze Android 12 je totiž stále k dispozici jen pro OnePlus 9 a OnePlus 9 Pro. Takže uvidíme, jak se firma pochlapí po zachování nezávislosti obou systémů.