Možná si vzpomenete, že značka Realme na konci minulého měsíce hlásila, že na MWC 2022 představí nejrychlejší nabíjení na světě. Zatím tedy včera došlo na globální uvedení telefonů řady GT 2 a poté zástupci značky poskytli i vhled do problematiky jejich rychlého nabíjení UltraDart. Odhalili nejen klíčové body této technologie, ale potvrdili i to, že jí dostane telefon Realme GT Neo 3.

Nejdříve se pojďme podívat na nabíjecí technologii UltraDart. Technologie má novou architekturu UDCA, která umožní nabíjení v rozsahu od 100 W do 200 W. Telefon Realme GT Neo 3 dostane podporu nabíjení přesně uprostřed tohoto spektra, tedy 150 W. Díky tomu se zkrátí doba nabíjení a zároveň i sníží teplota při nabíjení. Součástí této architektury je několik hlavních prvků, kterými je například speciální algoritmus pro kontrolu teploty. Algoritmus zajistí, že se baterie během nabíjení nezahřeje navíc než na teplotu 43 °C. A to i v případě, že uživatel hraje během nabíjení náročnou hru nebo sleduje video.

Dalším důležitým prvkem je systém Ultra Battery Protection, díky kterému si kvalitní lithiové baterie udrží i po více než 1000 kompletních nabíjecích cyklech 80 % své kapacity. Třetím neméně důležitým prvkem je technologie Multi Boost, která zkracuje celkovou dobu nabíjení. V praxi to znamená, že z 0 % na 50 % bude baterie nabitá za pouhých 5 minut. Přesně tako rychle se má nabíjet i telefon Realme GT Neo 3, který má technologii UltraDart podporovat. Jeho představení sice na MWC nečekáme, ale rozhodně je už na dohled.