Společnost Oppo celkem nedávno představila své telefony Find X5 z nichž dva podporují rychlé nabíjení s výkonem 80 W. Na veletrh MWC do Barcelony je sice nepřivezli, ale soustředili se na prezentaci nových nabíjecích technologií. Samozřejmě jde o nabíjecí technologie s vysokým výkonem a mnoha vylepšeními.

V prvé řadě Oppo uvedlo svou nejnovější technologii SuperVOOC s výkonem 150 W. Rychlost nabíjení touto technologií je úctyhodná. Výrobce potvrdil, že během laboratorních testů technologie nabila prototyp telefonu se 4500 mAh baterií z 1 % na 50 % za pouhých 5 minut. Při nabíjení byl telefon zapnutý, ale v režimu “letadlo”. Zároveň s touto technologií spatřila světlo světa i 150 W nabíječka s technologií GaN. Její rozměry jsou 58 × 57 × 300 mm při hmotnosti 172 gramy. Není tedy o moc větší než starší 65 W adaptér Oppo. Nová nabíječka také podporuje standardní protokoly USB Power Delivery a PPS.

Zástupci společnosti také uvedli, že se zvýšením výkonu zvýšili i bezpečnost a prodloužili i životnost baterií. Po 1600 nabíjecích cyklech z 0 na 100 % ztratila kapacita baterie pouhých 20 %. Stojí za tím především algoritmus Smart Battery Health, který neustále monitoruje zápornou elektrodu pro minimalizaci “mrtvého” lithia. Tento algoritmus najdeme už i u telefonů řady Find X5.

Kromě toho také výrobce naznačil, že připravuje ještě rychlejší nabíjení, jehož výkon dosáhne na 240 W. Tato chystaná technologie SuperVOOC prý nabije 4500 mAh akumulátor na 50 % jen za 3 minuty a 29 sekund. Nabití na 100 % trvá 9 minut. Ovšem tuto technologii ještě nemá Oppo připravenou pro komerční využití a stále pracuje na jejím zdokonalení. Její uvedení na trh nemůžeme očekávat dřív než v roce 2024 nebo 2025.