Řada Nord od OnePlus se nám v poslední době velmi úspěšně rozjela a od skromných začátků se propracovala na mnohem lepší pozice. Škarohlídi dokonce potichu dodávají, že už jsou kousky z této linie často zajímavější, než hlavní řada. Tedy minimálně zatím ta letošní. A podle všeho bychom se dalšího modelu rodiny Nord měli dočkat ještě dříve, než se původně předpokládalo. Oním šťastlivcem by měl být samotný pokračovatel rodu, tedy OnePlus Nord 3. A pokud by se spekulace potvrdily, tak by se veřejnosti představil už v průběhu druhého čtvrtletí 2022.

Informace pochází od zasvěcených zdrojů a nepřímo je potvrdil na fórech i hlavní hlava firmy, tedy Pete Lau. Podle něj se opravdu do poloviny letošního roku dočkáme nového modelu a vše ukazuje právě na OnePlus Nord 3. Navíc by telefon měl dostat do vínku i revoluční technologii nabíjení, kterou představilo mateřské OPPO na probíhajícím veletrhu MWC 2022. Ano, mluvíme o závratném 150W nabíjení, díky kterému by se 4500 mAh baterie měla plně dobít za pouhých 15 minut. A na 50 % jen za 5 minut, takže by delší časy nabíjení opravdu vzaly za své.

OnePlus by neměli být jediní z rodiny koncernu BBK Electronics s plány na využití nového 150W nabíjení. Kromě samotného OPPO se totiž má s podobnou výbavou ukázat ještě třeba Realme GT Neo 3. Sluší se pak samozřejmě ještě podotknout, že k tomuto nabíjení bude potřeba speciální proprietární nabíječka a baterie rozdělená na dva články. O výbavě samotného OnePlus Nord 3 toho zatím moc dalšího známo není, ale zhusta se spekuluje o použití chystaného čipsetu Dimensity 8100. Což nezní vůbec špatně.