Asi mezi příznivci mobilních technologií není nikdo, kdo by netušil, že v lednu/januári došlo na představení telefonu OnePlus 10 Pro. Jedním dechem ale musíme dodat i to, že byl uveden v Číně a na své globální představení teprve čeká. Jak a kdy se dostane například do Evropy, OnePlus naznačil na své prezentaci na MWC 2022 v Barceloně.

Společnost OnePlus se totiž na MWC zaměřila především na informace o svém chystaném hardware a software. A neopomněli také přiblížit své plány do budoucna a zmínili se i o chystané expanzi na další trhy. V rámci software OnePlus potvrdil, že se nadstavba OxygenOS 13 více přiblíží čistému Androidu. Je to prý reakce na zpětnou vazbu fanoušků, kteří ostře kritizovali Oxygen OS 12 za spojení s nadstavbou Color OS společnosti Oppo. Oxygen OS 13 vyjde na konci roku zároveň se systémem Android 13.

V rámci hardware se prezentace zaměřila na vlajkový telefon OnePlus 10 Pro. Jde o nejnovější vlajkovou loď společnosti s výbornými parametry a procesorem Snapdragon 8 Gen1. Ale zatím si ji můžou užívat jen na čínském trhu, kde se velmi dobře prodává. My, fanoušci za hranicemi Číny, na tento telefon stále čekáme. Tipaři sice už po čínské představovačce spekulovali, že na globální uvedení dojde v březnu/marci, ale výrobce to potvrdil až nyní. Na MWC uvedl, že na konci měsíce telefon představí na trzích v Evropě, Severní Americe a Indii. Dále se na konci tohoto roku v Evropě a Indii dočkáme cenově dostupné telefonu Nord s 5G a více produktů z oblasti IoT. V závěru OnePlus pozitivně vyhodnotil i spolupráci s Oppo s tím, že ve svých zařízeních využije například technologii nabíjení SuperVOOC s výkonem 150 W a uvede ji ve svých telefonech na koci roku.