Informace o chystaném telefonu Realme GT Neo 3 nabývají v posledních dnech na intenzitě. Je to možná předzvěstí toho, že jej výrobce už brzy uvede na trh v Číně a zřejmě i v Indii. Příchod na indický trh totiž naznačuje jeho název v kódu stránek Realme India. Dnes se na síti objevil zbrusu nový renderovaný obrázek telefonu, který doplnilo i stručné shrnutí specifikací.

Určitou zajímavostí na renderovaném snímku modelu Realme GT Neo 3 je uložení “díry” pro přední kameru. Zatím totiž všechny telefony, které má značka v prodeji, mají “díru” v levém horním rohu displeje. Nový snímek ukazuje, že v tomto případě ji výrobce přesunul na střed horní části obrazovky. Rámečky kolem displeje jsou relativně úzké, brada je mírně širší. V obrazovce leží i snímač otisků. Na pravé hraně je tlačítko napájení a na levé hraně kolébka hlasitosti. Modul hlavního fotoaparátu je obdélníkový s jedním velkým senzorem, LED bleskem a dvěma malými snímači.

Mezi parametry telefonu Realme GT Neo 3 tipař zmiňuje 6,7 palcový AMOLED displej s FullHD+ rozlišením a 120 Hz obnovovací frekvencí. Dále tvrdí, že jako procesor výrobce použije čipset Dimensity 8100, který zatím čeká na své představení. Baterie má údajně kapacitu 5000 mAh a podporu rychlého nabíjení s výkonem 80 W. Hlavní fotoaparát je trojitý s primárním 50 MPix senzorem Sony IMX766 s OIS. Druhý snímač má rozlišení 8 MPix a třetí 2 MPix. Přední kamera prý dostane 16 MPix snímač. k Tomu ještě můžeme doplnit i paměťovou konfiguraci s 8/12 GB RAM a 128/256/512 GB interního úložiště. Telefon poběží na systému Android 12 s nadstavbou Realme UI 3.0.