Podle posledních informací chystá značka Realme na čínském trhu 3. března/marca uvedení telefonu Realme V25. Jde o přístroj s podporou 5G sítí a dobrou cenou. Díky testům Geekbench víme, že jej pohání procesor Snapdragon 695. Dodejme i to, že telefony Realme ze série “V” se zatím prodávají pouze v Číně. Takže zřejmě i tento model půjde na trh pouze tam. A dodejme i to, že jeho specifikace jsou téměř stejné jako u modelu Realme 9 Pro, který nedávno debutoval v Indii. Ovšem nyní se na síti objevila informace, že Realme V25 bude na některých trzích nabízen pod obchodním názvem OnePlus Nord CE 2 Lite.

Situace se díky této zprávě trochu zamotala, ale ve své podstatě až tak komplikovaná není. Ostatně na trhu najdeme více telefonů, které podle jednotlivých prodejních míst mění svá obchodní jména. Navíc značka Realme je součástí skupiny BBK Electronics, stejně jako společnost OnePlus nebo Oppo a Vivo. Takže model OnePlus Nord CE 2 Lite může mít stejný hardware jako Realme V25, případně Realme 9 Pro, ale software bude úplně jiný.

To koresponduje i s tím, co někteří z tipařů odhadovali už před pár dny, když zveřejnili možné specifikace telefonu Nord CE 2 Lite. Telefon prý má 6,58 palcový IPS LCD displej se 120 Hz obnovovací frekvencí. Dále pak procesor Snapdragon 695 s 6/8 GB operační paměti a 64/128 GB interního úložiště. Přední kamera má rozlišení 16 MPix a hlavní fotoaparát tvoří 64 MPix a dvakrát 2 MPix snímače. Energii telefonu dodává 5000 mAh baterie s podporou 33 W nabíjení. Vidíme tedy, že parametry jsou stejné jako u Realme V25. Je jen otázkou kdy a na jaké trhy půjde tento stroj jako OnePlus Nord CE 2 Lite.