Máme tu opět neděli krátce po poledni. Pro mnohé z nás poslední chvíle pro odpočinek před dalším pracovním týdnem. Trochu ten poklid dnes kalí řinčení zbraní nedaleko naší hranice a možná teď víc sledujeme dění na Ukrajině. Každopádně trocha odlehčení v této nelehké době může přijít vhod. Právě proto je tu naše pravidelná rubrika Vychytávky z Číny.

Podobně jako minulé Vychytávky z Číny i ty dnešní nabídnou směsici čínských produktů, které jsou pokud možno praktické a levné. Při brouzdání po čínských e-shopech jsme pro vás vybrali něco od Xiaomi a dva produkty, které možná využijete v létě na dovolené u moře. Takže pojďme rovnou na to.

Xiaomi čistička vzduchu

Je sice konec února, ale je natolik teplo, že pylová sezona na sebe nenechá dlouho čekat. Mnozí alergici už nakupují zásobu antihistaminik, ale možná nebude od věci i pořízení malé domácí čističky vzduchu. Našli jsme pro vás jednu od Xiaomi, kterou lze snadno přiřadit do chytré domácnosti. Čistička má jednoduchý design, je malá a dá se zavěsit na zeď. Spolehlivě odfiltruje jak pyl, tak i formaldehyd nebo cigaretový kouř a polétavý prach. Například účinnost pro zachycení polétavého prachu (PM2,5) je až 99 %. Součástí čističky je HEPA filtr H13 a výhodou je i poměrně tichý provoz. Xiaomi čistička je sice nyní ve slevě, ale její cena je mírně vyšší, a to 257,64 dolaru.

Celoobličejová šnorchlovací maska

Jaro je doslova za dveřmi a někteří z nás už začínají plánovat dovolenou u moře. A těm, kteří nechtějí jen polehávat na pláži, ale mají v plánu i šnorchlování, možná přijde vhod tato celoobličejová potápěčská maska. Průhled masky nabízí až 180°pamoramatický výhled a díky její konstrukcí můžeme dýchat zároveň nosem nebo i ústy. Výhodou je i odnímatelný držák na kameru, takže nasnímat podmořský svět není žádný problém. Maska je vyrobená z pevného plastu a silikonu, takže netlačí a její průhled se nezamlží. Navíc ani cena není nijak vysoká a na Aliexpress začíná na 20,15 dolaru.

Potápěčské rychle schnoucí boty

U léta a potápění zůstaneme i u našeho třetího tipu. V nabídce čínských e-shopů jsme našli i potápěčské boty. Samozřejmě se dají využít i pro běžné chození po pláži nebo koupání v moři. Jejich jednoznačnou výhodou je pohodlný rychleschnoucí materiál a plástová podrážka. Na výběr je několik barevných variant a samozřejmě i velikostí. Cena bot ve slevě závisí na barevné variantě a velikosti a začíná na 7,07 dolaru.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.