Zítra začíná veletrh MWC 2022 ve španělské Barceloně. Mezi vystavovateli bude i značka Honor, která zde uvede telefony Honor Magic 4, Magic 4 Pro a Magic 4 Pro Plus. Od prezentace nás tedy dělí jen pár hodin. Některé ze specifikací chystaných telefonů už známe ze zvěstí tipařů a certifikačních výpisů, jistě ale nebude od věci si parametry telefonů shrnout.

Těsně před zahájením MWC se totiž o podrobnosti o telefonech Honor Magic 4 a Magic 4 Pro podělil na stránkách MySmartiPrice tipař Ishan Agarwal. Podle tipaře má model Magic 4 Pro 6,81 palcový OLED displej s FullHD+ rozlišení, snímačem otisků prstů a 3D odemykání obličejem. Vzhledem k tomu, že jde o vlajkový telefon, výrobce použil procesor Snapdragon 8 Gen1. Standardní verze Magic 4 má prý stejný displej i čipset.

Ve foto výbavě modelu Magic 4 Pro prý najdeme 50 MPix primární senzor se světelností f/1.8, širokoúhlý 50 MPix objektiv se clonou f/2.2 a 64 MPix teleobjektiv se světelností f/3.5, OIS a až 100× zoomem. Přední kamera má 12 MPix širokoúhlý objektiv. Hlavní fotoaparát modelu Honor Magic 4 je podobný. Je tu 50 MPix primární snímač, 50 MPix širokoúhlý objektiv a 8 MPix teleobjektiv s OIS a 50× zoomem. Přední kamera má také 12 MPix.

Baterie modelu Pro má údajně kapacitu 4600 mAh a podporu 100 W kabelového nabíjení a 50 W bezdrátového nabíjení. Operačním systémem je Android 12 s nadstavbou Magic UI 6.0. Standardní Magic 4 má mírně větší baterii s kapacitou 4800 mAh, ale podporu „jen“ 66 W nabíjení. Běží na stejné verzi Androidu i nadstavby jako model Pro. Kapacitu operační paměti a interního úložiště obou telefonů tipař neuvádí. Ale za pár hodin se to dozvíme přímo od výrobce.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.