Loni na podzim představila značka Poco telefon Poco M4 Pro 5G, ovšem jak už se stalo nepsaným pravidlem, šlo opět jen o rebrand modelu Redmi Note 11 5G. To, že Poco po svém prvotním úspěchu s telefonem Pocophone F1 vsadilo na vydávání přejmenovaných telefonu Redmi nás už asi nepřekvapí. Co ale přece jen překvapí je skutečnost, že na trh se chystá model Poco M4 Pro 4G. Je to opravdu zvláštní, že v době kdy 5G už není nějakou unikátní technologií jdou do prodeje telefony se 4G. Navíc ani v tomto případě nejde o originální stroj, ale opět o rebrand modelu Redmi Note 11S. Ale asi má pro tento krok Xiaomi své důvody.

Telefon Poco M4 Pro 4G výrobce oficiálně představí v pondělí 28. února/februára na MWC 2022 a na poslední chvíli před představovačkou ještě rozjel promo, které upozorňuje na některé z parametrů chystaného stroje. Na jedné z upoutávek vidíme, že telefon má Super AMOLED displej. Ve středu jeho horní části je “díra” pro přední kameru. Maximální jas obrazovky je 1000 nitů. O displeji dále víme, že má FullHD+ rozlišení a obnovovací frekvenci 90 Hz. Podporuje také barevný gamut DCI-P3.

Další z upoutávek avizuje duální stereo reproduktory. Na rozdíl od telefonů, které mají sluchátko fungující jako reproduktor, má model Poco M4 Pro 4G dva skutečné reproduktory. Dodejme, že nebude chybět ani 3,5 mm audio jack a port USB-C pro nabíjení. A poslední z teaserů upozorňuje na launcher Poco 2.0, který podporuje tmavý režim a nebude mít žádné reklamy. Výrobce dále potvrdil, že telefon podporuje také L1 Widevine pro streamování obsahu v rozlišení FullHD. Kromě toho víme i o použití procesoru Helio G96, fotoaparátu se snímači 64 MPix, 8 MPix a 2 MPix a o přední 16 MPix kameře. Očekává se i 5000 mAh baterie s 33 W nabíjením.