Přesně podle plánu došlo včera také na oficiální představení vlajkového telefonu Moto Edge 30 Pro. Jde o globální verzi čínského modelu Edge X30 a je potřeba dodat, že telefon výrobce uvedl v Indii pro indický a evropský trh. Ale na představovačku došlo také v USA, kde ale telefon půjde do prodeje jako Motorola Edge Plus 2022.

Hlavní parametry

Protože specifikace Moto Edge 30 Pro pro indický a evropský trh jsou v podstatě stejné jako u čínské verze, začneme cenou, se kterou půjde tento telefon na trh v Evropě. Za verzi s 12 GB operační paměti a 256 GB interního úložiště zaplatíme 799 euro, což je v přepočtu zhruba 20027 Kč. Na trh jdou barevné varianty Cosmos Blue a Stardust White. Výrobce ale zatím neoznámil termín zahájení prodeje.

Telefon má 6,7 palcový P-OLED displej s rozlišením FullHD+, obnovovací frekvencí 144 Hz a vzorkovací frekvencí 360 Hz. Obrazovka dále podporuje 10 bitovou barevnou hloubku, barevný gamut DCI-P3 a HDR+. Stejně jako u čínské verze i tu globální pohání procesor Snapdragon 8 Gen1.

Baterie má kapacitu 4800 mAh a podporu rychlého nabíjení s výkonem 68 W. Nechybí ani podpora 15 W bezdrátového a 5 W reverzního bezdrátového nabíjení. Dále zde najdeme i podporu NFC, Wi-Fi 6E a odolnost podle certifikace IP52. Operačním systémem je Android 12. Ve foto výbavě je přední kamera s rozlišením 60 MPix a funkcí Auto Smile Capture. Hlavní fotoaparát je trojitý s primárním 50 MPix senzorem, 50 MPix širokoúhlým snímačem a 2 MPix senzorem pro zachycení hloubky ostrosti.