Jsou to zhruba tři měsíce, kdy společnost Motorola představila svůj vlajkový telefon Edge X30. Šlo zároveň i o první přístroj s novinkovým procesorem Snapdragon 8 Gen1. Výrobce je na svou vlajku patřičně pyšný a připravil i její globální verzi s názvem Moto Edge 30 Pro. A aby toho nebylo málo, už nějakou dobu se proslýchá, že v přípravách je i verze s kamerou pod displejem. Podle posledních informací má mít tento telefon název Moto Edge X30 Under Screen Edition a na jeho uvedení by mohlo dojít už brzy.

Kdy přesně to “brzy” může být, aktuálně na čínské síti rozklíčoval generální ředitel mobilní divize Lenovo, pan Chen Jin. Tvrdí, že telefon Moto Edge X30 Under Screen Edition hodlají oficiálně představit v průběhu příštího měsíce. Bohužel, konkrétní termín nesdělil.

Najdeme nějaké výraznější rozdíly mezi již vydaným telefonem Edge X30 a verzí Under Screen Edition? Tím hlavním je samozřejmě uložení kamery pod displej a je zatím otázkou, jaké rozlišení tato kamera dostane. Co se týče dalších specifikací panuje mezi tipaři shoda, že zůstanou stejné jako u modelu, který je už na čínském trhu v prodeji. Chystaný telefon by tedy měl mít 6,7 palcový OLED displej s FullHD+ rozlišením a obnovovací frekvencí 144 Hz. Pohánět jej bude procesor Snapdragon 8 Gen1 s až 12 GB RAM a 256 GB vnitřní paměti. Dále můžeme čekat 5000 mAh baterii, 68 W nabíjení a hlavní fotoaparát se dvěma 50 MPix snímači a jedním 2 MPix senzorem. A samozřejmě i operační systém Android 12.