Kromě špičkového high-end modelu Find X5 Pro se samozřejmě OPPO dnes pochlubili i základním kouskem Find X5. Ten sice výšin svého sourozence nedosahuje, ale i tak se jedná o velmi zajímavý telefon. Navíc jsou parametrové podobnosti často až překvapivé. Na druhou stranu ale opět zamrzí lehce přestřelená evropská cena telefonu, která je na úrovni konkurenčních vlajkových lodí. A nejsem si zcela jist, že je s kompletními parametry plně konkurenceschopný. Ostatně posuďte sami.

OPPO Find X5 má stále OLED panel, ale nejedná se o LTPO kousek a rozlišením je jen klasických 2400 x 1080 pixelů. Zachována zůstala i 120 Hz obnovovací frekvence. Zadní strana telefonu pak není keramická a je tak kryta matným sklem. Ani výkonnostně pak na Pro variantu základní verze stačit nebude, protože využívá „jen“ loňský Snapdragon 888. Opět pro Evropu navíc k dostání jen v jedné jediné paměťové variantě s 8 GB RAM a 256 GB vnitřní paměti. O fous menší je i 4800 mAh baterie, ale dostaneme 80W klasické a 30W bezdrátové nabíjení. A samozřejmě nepřijdeme ani o nový systém ColorOS 12.1. K nalezení ale bohužel není odolná certifikace IP68.

Na první pohled je velmi podobná i sestava fotoaparátů. Ostatně senzory jsou opravdu stejné, tedy 50 Mpx + 50 Mpx ultra-wide oba Sony IMX766 a 13 Mpx telefoto s 52 mm čočkou a 2x optickým zoomem. Stejně tak opět dostaneme čip MariSilicon X a kalibraci barev od Hasselblad. Přijdeme ale o nový systém stabilizace a spokojit se tak musíme jen s klasickým OIS. I selfie kamerka je o řád níže, protože 32 Mpx senzor je jen starší Sony IMX615 (tedy bez RGBW) a pouze s 81° záběrem. Pořád jde ale o špičkový fotoaparát.

Cena a dostupnost

Kamenem úrazu se ale pravděpodobně stane cena, která je pro jedinou evropskou verzi stanovena na 999 euro. Jde tak poměrově větší skok od srovnatelné čínské verze telefonu, která se v přepočtu prodává za 695 dolarů. Do obchodů OPPO Find X5 dorazí také 14. března a k mání bude telefon opět v bílé a černé barvě.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.