Nová generace vlajkových lodí značky OnePlus byla pro fanoušky mírným zklamáním, protože očekávání byla možná zbytečně velká. A od OnePlus 10 Pro se čekalo, že alespoň výrazně překoná svého předchůdce v minulé generaci. Což se bohužel nestalo a pro majitele OP9 Pro není moc důvodů k upgradu. Ani cenově telefon moc neoslnil a s největší pravděpodobností to nespraví ani globální varianta. Ta by se podle oficiálních informací měla představit ještě na podzim, takže asi někdy v průběhu března. A žádná velká překvapení se opravdu čekat nedají.

A do výčtu ne-zrovna-nadšených recenzí si můžeme nově zařadit i test odolnosti telefonu. Známý ničitel, YouTouber JerryRigEverything, dostal do spárů čínskou verzi telefonu a podrobil ji svým obvyklým destruktivním choutkám. OnePlus 10 Pro v testech ve finále moc neobstálo a zařadilo se tak k nejméně odolným telefonům letošního roku. Sice jsme teprve v prvních měsících, ale přece jen si tuto pochybnou poctu OnePlus asi nedají jen tak za rámeček. Přece jen už dávno nejsme v době “zabijáka vlajkových lodí” a cenově je telefon v podstatě srovnatelný s hlavní konkurenci.

Testy odolnosti přitom začaly pro OnePlus 10 Pro poměrně nadějně. Ochranné sklo vydrželo destrukci až do šestého stupně tvrdosti Mohsovy škály a stejně tak ani opékání nad plamenem displej zcela nezničilo. Hlavní zádrhel ale nastal při obvyklém testu ohebnosti, kde telefon zcela fatálně zklamal. Je totiž možné jej s nějakou tou snahou ohnout a zlomit, protože struktura těla není příliš pokročilá a odolná. Což je u telefonu s podobnou cenovkou prostě problém. Samozřejmě při slušném zacházení žádné extra komplikace nehrozí