Značka Realme sice chystá své telefony řady GT 2 na globální trhy, ale zároveň pracuje i na telefonu Realme GT Neo 3. Výrobce se snaží, aby letošní model navázal na slušný úspěch loňského modelu GT Neo 2, který parametry a cenou aspiroval na titul “zabiják vlajkových lodí”. A vzhledem k tomu, že Realme loni tento stroj představila až v září/septembri neočekáváme, že letošní generaci uvede nějak výrazně dřív. Tipaři zatím odhadují, že představovačka proběhne nejdříve na konci července/júla.

Přestože do uvedení telefonu Realme GT Neo 3 zbývá ještě spousta času, informace o jeho designu a případných specifikacích najdeme na síti už nyní. Například na stránkách Zollege visí nový renderovaný snímek z dílny tipaře a designera @OnLeaks. Nový render zadního panelu se poněkud liší od toho, který se na síti objevil na začátku měsíce. A vlastně ani nevychází z designu zadního panelu loňského modelu. Modul hlavního fotoaparátu je sice stále obdélníkový, ale snímače v něm mají jiné uspořádání. Navíc se zdá, že stejně jako loňský model má i ten letošní snímač otisků v displeji.

Odhadované parametry

Kromě renderu najdeme na stránkách Zollege i pár informací o specifikacích. Tipaři odhadují, že kromě standardního Realme GT Neo 3 dojde i na uvedení herní verze GT Neo 3 Gaming Edition. Cena standardní verze se může pohybovat kolem 340 dolarů, případně 300 euro. Je tedy poměrně nízká, protože i loňský model začínal na zhruba 390 dolarech. Dále prý můžeme čekat procesor Snapdragon 888 a připomeňme, že GT Neo 2 pohání Snapdragon 870. Herní verzi GT Neo 3 prý bude pohánět čipset Dimensity 9000. Hlavní fotoaparát prý tvoří 50 MPix snímač s OIS, 8 MPix širokoúhlý objektiv a 2 MPix makro objektiv. Přední kamera má rozlišení 16 MPix a displej má úhlopříčku 6,62 palce. Tipaři dále zmiňují i 5000 mAh baterii s 65 W nabíjením. Herní verze bude mít 125 W nabíjení. Každopádně zatím jde jen o odhady, finální specifikace mohou vypadat nakonec jinak.