Xiaomi nám ještě na samotném konci loňského roku naservírovali novou řadu vlajkových modelů Xiaomi 12. Ta se prozatím skládá jen z dvojice dostupných modelů a na další si budeme muset ještě chvíli počkat. Největší pozornost na sebe samozřejmě strhává především špičkové Xiaomi 12 Ultra s nekompromisní výbavou, ale to se pravděpodobně ukáže pod jiným názvem jako MIX 5. Každopádně ale v nové řadě dostaneme i letos odlehčený model a dnes už máme v ruce konečně i první tiskové snímky chystaného Xiaomi 12 Lite.

Na první pohled je jasná příslušnost právě k řadě Xiaomi 12, protože se design příliš neliší od základního modelu. Identická je přední strana se zaoblenými rohy a „průstřelem“ pro selfie kamerku na ose displeje. Dokonce to ze snímku vypadá, že Lite varianta má o fous menší „bradu“ telefonu, ale to může být samozřejmě jen šálení zraku a hra s úhly. Každopádně zcela stejný i modul zadního telefonu s trojicí foto-senzorů a bleskem. Xiaomi 12 Lite paradoxně vypadá jako lepší prémiový model celé řady, než reální základní verze. Výbavou to samozřejmě není pravda, ale designově se za telefon stydět rozhodně nebudete.

V porovnání se základní variantou jde také o kousek větší model. Původní 6.28-úhlopříčku totiž nahradí 6.55-palcová a opět by se mělo jednat o FullHD+ AMOLED panel se 120 Hz. Uvnitř pak máme najít Snapdragon 778G+, takže ani o výkon nebude nouze. Na slušné úrovni bude i fotoaparát s trojicí senzorů, včetně ultra-wide a makro čočky. Potěší i detaily jako stereo reproduktory nebo čtečka otisků integrovaná v displeji. Xiaomi 12 Lite by mělo dorazit na trh někdy v průběhu března, pravděpodobně hned v globální verzi.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.