O tom, že značka Poco pracuje na telefonech řady Poco X4 víme už od konce loňského roku. Víme také, že na uvedení modelu Poco X4 Pro dojde už za pár dnů, konkrétně 28. února/februára. A dokonce známe i některé parametry, které ovšem mohou být pro fanoušky značky docela zklamáním. Nenajdeme zde totiž žádná větší vylepšení ve srovnáním s loňským modelem Poco X3 Pro, který měl na trhu celkem slušný úspěch.

Za úspěchem loňského X3 Pro stál především procesor Snapdragon 860 a hlavně výborně vybalancovaný poměr cena/výkon. Ovšem u letošního modelu Poco X4 Pro se takový úspěch zřejmě opakovat nebude. Především nepůjde o originální telefon, kterým byl jeho předchůdce. Opět se dočkáme jen rebrandu telefonu Redmi Note 11 Pro s procesorem Snapdragon 695, což je zklamání pro ty, kteří čekali čipset Snapdragon 870. A také další specifikace kopírují ty, které má i původní telefon značky Redmi.

Jedinou výraznější změnou je tedy design, který ukazují oficiální rendery, které na Twitteru zveřejnil tipař Evan Blass. Ze snímků plyne, že telefon půjde na trh v barvách POCO Yellow, Laser Blue a Laser Black. Obdélníkový modul hlavního fotoaparátu je poměrně velký a je orientovaný horizontálně. Zabírá téměř celou třetinu horní části zad i přesto, že snímače jsou rozloženy jen v jeho levé polovině. Pravou půlku zabírá nápis POCO a informace o primárním senzoru. Ten má rozlišení 108 MPix a doplní ho 8 MPix širokoúhlý objektiv a 2 MPix makro objektiv. Čelní panel má relativně úzké rámečky, mírně širší bradu a “díru” pro přední 16 MPix kameru uloženou ve středu horní části displeje. Takže alespoň atraktivní design telefonu může částečně vynahradit zklamání z neoriginálního hardware.