Na začátku ledna/januára představila společnost OnePlus svůj vlajkový telefon OnePlus 10 Pro na čínském trhu. V průběhu příštího měsíce se telefon dostane i na globální trhy. Stále ale nevíme, zda a kdy se na scéně objeví i standardní verze OnePlus 10. Nicméně tipaři odhalili, že v přípravách je telefon s interním označením OnePlus Oscar.

Podle zprávy na stránkách 91Mobiles, kterou jim poskytl tipař Yogesh Brar, by právě telefon s označením OnePlus Oscar mohl být očekávaným modelem OnePlus 10. Respektive, že tento telefon je součástí číslované řady. Tipař dodal i to, že Oscar bude debutovat ve druhém čtvrtletí letošního roku, tedy v období mezi dubnem až červnem. Vzhledem k tomu, že OnePlus 10 Pro je na trhu velmi krátce a vlastně je zatím jediným modelem v “desítkové” řadě, lze s jistotou předpokládat, že OnePlus Oscar není například modelem OnePlus 11.

K parametrům modelu s označením Oscar se tipař nevyjádřil. A ani jinde na síti se nedají v této chvíli specifikace tohoto stroje dohledat. Ovšem pokud skutečně jde o standardní verzi telefonu ze série “10”, můžeme počítat s tím, že specifikace budou mírně nižší než u verze Pro. Každopádně ale můžeme odhadnout, že i OnePlus 10 dostane vlajkový procesor Snapdragon 8 Gen1. Vycházíme přitom z toho, že výrobce zatím vždy vydal své vlajkové telefony se stejným čipsetem. Podobná může ale být i foto výbava, případně kapacita baterie a výkon nabíjení. Ovšem raději počkejme, zda se potvrdí, že je opravdu OnePlus 10 v přípravách a výrobce odtajní některé z jeho parametrů.