Značku Poco můžeme považovat za jakousi dceřinku společnosti Xiaomi, která na sebe výrazně upozornila v roce 2018. Jejich telefon Pocophone F1 doslova zazářil svým skvěle vychytaným poměrem cena/výkon a okamžitě si získal přízeň mnoha fanoušků po celém světě. Ovšem produkce značky v dalších letech už tak oslnivá nebyla. Telefonů na trh sice poslali hodně, ale kromě výjimek, které potvrdily pravidlo, šlo o rebrandy telefonů Redmi. Zřejmě i letos bude Poco ve své strategii přejmenovávání telefonů pokračovat, ale zdá se, že pro nás připravují i malé překvapení. Tím budou hodinky Poco Watch.

Na první chytré hodinky značky Poco už nenápadně začínají upozorňovat tipaři. S docela zajímavou informací přichází na Twitteru například tipař Piyush Bhasarkar, který zveřejnil screen z databáze EEU (Eurasijská unie), kde jsou Poco Watch zalistovány. To znamená, že hodinky už získaly tuto globální certifikaci. Dále z toho můžeme dedukovat, že je jejich uvedení na trh na dohled. Z výpisu toho ale o parametrech chystaných hodinek moc nevyčteme.

Zjistíme snad jen to, že chronometr prošel certifikací s označením modelu M2131W1. Za výrobou hodinek stojí čínská společnost 70mai Co. Ltd., která spadá do ekosystému Xiaomi IoT. Zabývá se především výrobou kamer do automobilů. Nic víc se z výpisu o hodinkách ale nedozvíme, takže nezbývá, než spekulovat. Je pravděpodobné, že hodinky budou levnější a dostanou parametry střední třídy. Můžou mít senzor pro monitorování tepové frekvence, případně i senzor SpO2. Dále také sadu sportovních režimů a sadu klasických funkcí. Doufáme, že parametry a funkce začne Poco už vbrzku avizovat. Je také možné, že hodinky Poco uvede společně s telefony Poco X4 Pro a Poco M4 Pro, které se už chystají na globální představení.