Legendární česká značka Tesla vznikla v roce 1946 a vyráběla toho v komunistických časech opravdu hodně. Po revoluci firma v podstatě zmizela, ale v roce 2020 se nástupnický projekt domluvil s distributorem Witty Trade. Výsledná značka Tesla Smart pak začala novou éru existence. A nyní jsou pod značkou Tesla nově v prodeji dva modely chytrých televizí se 4K rozlišením a operačním systémem Android TV. Nové televize ve dvou velikostech lze ovládat hlasem a snadno je propojit s dalšími chytrými zařízeními značky Tesla.

Dvojice chytrých televizí Tesla Smart UHD TV 43“ a Tesla Smart UHD TV 55“ se liší pouze délkou úhlopříčky svého LED panelu. Jedná se o Direct LED podsvícení s vysokým jasem, věrným podáním barev a hlubokou černou. Zážitek ze sledování televize umocňuje rovněž podpora technologie HDR10 a zvukového formátu Dolby Digital. Sledování pořadů ze streamovacích služeb, jako jsou Netflix, Amazon Prime Video nebo například Voyo.cz také není problémem. Samozřejmě díky připojení televizí k internetu prostřednictvím domácí Wi-Fi sítě nebo LAN kabelu.

 

Nabídku chytrých funkcí pak zaručuje použitý operační systém Android TV ve verzi 9.0. Ten umožňuje i instalaci dalších aplikací pro sledování televize a streamovacích služeb po internetu, přehrávání hudby nebo třeba prohlížení fotografií. V televizorech je navíc předinstalovaná aplikace Smart Home komunikující s firemní aplikací  v mobilních telefonech. A to jak na Androidu, tak i iOS. Díky tomu je možné chytré televize Tesla Smart UHD TV 43“ a Tesla Smart UHD TV 55“ ovládat nejen dodávaným dálkovým ovladačem, ale také prostřednictvím mobilního telefonu. Moderní Bluetooth dálkový ovladač pak podporuje i hlasové ovládání.

Propojení s chytrou domácností

Součástí softwarové výbavy chytrých televizí Tesla Smart UHD TV 43“ a Tesla Smart UHD TV 55“ je také aplikace IoT Service, se kterou lze spravovat automatizaci funkcí ostatních zařízení inteligentní domácnosti. Například je možné nastavit si automatické ztlumení světel po zapnutí televize pro příjemnější atmosféru ke sledování oblíbených filmů a seriálů.

Vedle připojení k domácí síti a internetu jsou televize Tesla vybavené i nadstandardním počtem vstupních a vstupních konektorů.  Takže propojení se systémy domácího kina, soundbary a dalšími audiovizuálními zařízeními je hračkou. Nové televize Tesla jsou osazené DVB-T2 a DVB-S/S2 tunery pro příjem digitálního pozemního i satelitního vysílání a jejich audio dekodér podporuje všechny běžně používané formáty zvuku.

Tesla Smart

Minimalistický design televizorů Tesla Smart UHD TV 43“ a Tesla Smart UHD TV 55“ s tenkými okraji LCD panelu je vhodný pro každý interiér a obě televize je samozřejmě možné pověsit na zeď. A to s pomocí standardních držáků. Nové chytré televizory Tesla od společnosti Witty jsou dostupné u vybraných prodejních partnerů. V rámci každého zakoupeného televizoru Tesla navíc zákazníci mohou zdarma využívat službu Telly TV, a to po dobu 60 dní. Tak jak se vám novinky líbí ?