Pro kreativní duše mezi námi nejsou v nabídce čínských obchodů jen 3D tiskárny a podobné kousky, ale i taková gravírovačka se hodí na lecjaká kouzla. Gravírování (tedy ozdobné rytí) je dnes jednoduše dostupné i v domácích podmínkách a  možnosti jsou opravdu velmi široké. Pořídit si skoro profesionální model s velkou rycí plochou už není mimo finanční možnosti průměrného našince. A důkazem je i dnešní akce e-shopu Cafago, ve které je k nalezení skvěle vybavená pokročilá gravírovačka SCULPFUN S9. Samozřejmě za velmi slušnou cenu a s dopravou z německého skladu.

SCULPFUN S9 pro začátek nabízí opravdu silný 5.5W laser se svazkem tenkým pouze 0.06 mm. Což se samozřejmě pozitivně projeví na možnosti vyrytí detailů a přesnosti. Laser ale zvládne i řezat třeba 15 mm tlusté dřevěné desky nebo 10 mm akrylát. Proto se určitě hodí i bezpečnostní kovová destička, abyste náhodou neprovrtali i stůl. Složení gravírovačky je velmi jednoduché a několik kroků vám potrvá jen pár minut. Maximální rycí plocha je výborných 410 x 420 mm, ale díky modulárnosti zařízení se dá případně ještě rozšířit. Bonusem je i velmi široká podpora softwarových nástrojů, od LaserGRBL, přes LightBurn a LiteFire až po Benbox. Jen si vybrat.

A na e-shopu Cafago je tento kousek k mání za vskutku parádní cenu. K jejímu odemknutí budete potřebovat slevový kupón TC5916, ale pak zaplatíte jen 272.98 euro. A jak již bylo zmíněno, tak je vše dostupné bez dalších doplatků a komplikací z německého skladu. Pokud vás tedy ozdobné rytí a řezání materiálu zajímá, tak byste se na tento kousek určitě měli podívat.