Oficiálně se konečně prvních telefonů s čipsetem Dimensity 9000 dočkáme až za pár dnů, ale na svět se dostávají i první benchmarky. A mělo by se už jednat v podstatě o finální verze telefonů, takže se dají výsledky brát s velkou pravděpodobností i vážně. Dnes se na webu objevil i snímek testu v Antutu, který podstoupil některý z chystaných modelů Vivo. Podle expertů by se mělo teoreticky jednat o Vivo X80 Pro, ale oficiálně to potvrzené nemáme. Každopádně výsledky jsou velmi lichotivé pro křemíkovou vlajkovou loď Mediateku.

Dosažených celkových 1.07 milionu bodů je totiž o fous výše než jsou průměrné výsledky Snapdragonu 8 Gen 1. A i výsledky jednotlivých testovaných kategorií souhlasí s již dříve publikovanými čísly. Snapdragon tak má drobný náskok v grafické části testu, ale to se obecně předpokládalo. Navíc jde opravdu jen o poměrně malý rozdíl. Naopak v čistě procesorovém výkonu, pamětech a UX testu má výhodu Dimensity 9000, občas s celkem slušným náskokem. Samozřejmě stále nejde o test reálného telefonu a může tak jít o laboratorní zkreslení. Ale začíná to vypadat velmi nadějně.

A po zklamání s Exynosem 2200 by si fanoušci nějaké ty pozitivní procesorové zprávy zasloužili. Mediatek potřebuje konkurenceschopný high-end čipset jako sůl a Dimensity 9000 má prozatím veškeré trumfy v rukou. Navíc je v záloze ještě jeden zásadní faktor, který může hrát velkou roli. Jde samozřejmě o spotřebu a provozní vlastnosti, které má Snapdragon 8 Gen 1 velmi kontroverzní a problematické. Naopak zástupci Mediateku kudy chodí, tudy vychvalují právě provozní vlastnosti Dimensity 9000. Pokud by se potvrdily, tak půjde s výkonem srovnatelným s čipem od Qualcommu ve všech ohledech o trefu do černého.