Společnost Oppo před pár dny potvrdila, že na představovačce, kterou plánuje na 24. února/februára, uvede kromě telefonů řady Find X5 také další produkty. Mezi nimi bude i jejich historicky první tablet, Oppo Pad. Tablet už je údajně zalistovaný na stránkách JD.com pro předběžné objednávky a tipaři na poslední chvíli dávají k dobrému jeho renderované obrázky a souhrn všech specifikací.

Zprávy a snímky tabletu Oppo Pad najdeme jak na čínském Weibo, tak i na Twitteru. A začneme tím asi nejméně podstatným, což jsou barevné varianty, které půjdou na trh. Najdeme mezi nimi barvu černou, fialovou a stříbrnou. Design tabletu je v podstatě klasika, kterou dobře známe, ale určitou zajímavostí je podpora stylusu, který vidíme i v oficiální upoutávce společnosti Oppo. A jak vypadají kompletní specifikace?

LCD displej má úhlopříčku 10,95 palce a rozlišení 2560 × 1600 pixelů. Obrazovka podporuje 120 Hz obnovovací frekvenci a 10 bitové barvy. Rámečky kolem displeje jsou relativně úzké. Tablet Oppo Pad pohání velmi populární procesor Snapdragon 870, který výrobce spároval s 6/8 GB operační paměti a 256 GB interního úložiště. Baterie má kapacitu 8360 mAh a podporu rychlého nabíjení s výkonem 33 W. Přední kamera má 8 MPix a ta zadní 13 MPix. Ve výbavě prý nechybí ani čtyři reproduktory s Dolby Atmos a podpora Wi-Fi 6 2×2 MIMO. Stylus má 4096 úrovní citlivosti na tlak. Cenu tabletu zatím neznáme, ale mohla by se pohybovat zhruba kolem 313 dolarů.