Větrný víkend za okny úspěšně brání veškerým myšlenkám na výlet či výpravu do přírody, takže většina z nás stráví tyto dny hezky v pohodlí domova. A samozřejmě často zhusta s počítačem nebo mobilem. Určitě se tak může hodit další díl naší pravidelné rubriky Vychytávky z Číny, která jako vždy nabídne některé zajímavé gadgety z čínských obchodů. Dnes se v našem výběru z Aliexpressu zaměříme na některé lehce nestandardní a kuriózní potřeby pro domácnost. Přesně jak to mají naši čtenáři rádi.

Sušící ramínko na šaty nebo boty

Jako první se mrkneme na šikovné skládací ramínko Xiaomi Mijia Smartfrog, které vám pomůže se sušením prádla, případně díky nástavci i bot. Keramický vyhřívací systém umí jak sušení horkým, tak i studeným vzduchem. Navíc se po třech hodinách „horkého“ sušení automaticky přepne. Takže nehrozí žádné problémy s teplotou. Ramínko je skládací, takže není problém si ho složit třeba i do kufru na cesty. Základní verze je momentálně k mání za 37.70 dolarů, ale určitě se vyplatí připlatit na 41.35 dolarů za verzi s možností sušení bot.

Univerzální malé topení

I druhý dnešní kousek pochází z nekonečné zásoby produkce ekosystému Xiaomi. Jedná se o stolní univerzální topení Xiaomi Douhe, které ale využijete nejen v zimě. Nabízí totiž jak keramický systém topení, tak i větráček na cirkulaci studené vzduchu pro horké letní měsíce. Takže jde o ideálního společníka k postavení na pracovní stůl. Samozřejmostí je i inteligentní regulace teplot v závislosti na okolním vzduchu a veškeré bezpečnostní ochrany. K dostání v bílé nebo černé barevné variantě za 40.14 dolarů.

Bezdrátová dezinfekce do kuchyně

Udržování potravin v ideálním stavu ke konzumaci je samozřejmě velmi důležité a pomoci může i moderní technologie. Třeba taková bezdrátová ponorná „pračka“, určená k čištění, dezinfekci a sterilizaci jídla. Stačí ji ponořit do nádoby s vodou a potravinami hydroxyl iontové čištění se postará o zbytek. Ať už se potřebujete zbavit pesticidů z ovoce či zeleniny, nebo bakterií v mase. Případně lze klidně vše použít i na dezinfekci ponořeného nádobí. Vestavěnou 4400 mAh baterii dobijete pomocí indukčního bezdrátového nabíjení a samozřejmostí je i odolná certifikace IPX7. To vše jen za 52.96 dolarů.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.