Není tomu tak dávno, co fotoaparáty high-end Samsungů udávaly tempo celému mobilnímu odvětví. To už ale pomalu přestává být pravda, protože bez debat lehce vyklízí v této oblasti pozice. Stále produkují velmi kvalitní a skvělé fotoaparáty, ale na úplnou špičku to už prostě nestačí. A letošní vlajková nadílka to podle všeho jen a jen podtrhuje. Samsung Galaxy S22 Ultra toho může nabídnout opravdu hodně, včetně úžasného LTPO AMOLED panelu nebo stylusu S-pen. Ale podle aktuálního testu fotoaparátů na DxOMarku za absolutní špičkou jednoznačně o krok zaostává.

Což samozřejmě nebrání velkému zájmu o tuto novinku, protože údajně je předobjednávek tolik, že zájemci budou čekat až do dubna. Ale od telefonu s cenou začínající u nás oficiálně na lidových 32 tisících korun prostě člověk očekává nekompromisní výkon v každé oblasti. V testech na DxOMarku Samsung Galaxy S22 Ultra samozřejmě velmi chválí za dobré vyvážení bílé, barvy, stejně jako velký pokrok v možnostech zoomu a videa. Kritiky se ale dočkali pomalejší autofokus a také nekonsistentní ostření videa v přechodech snímků.

Konkurence je totiž neúprosná a dosažených celkových 131 bodů tak stačí jen na 13. místo na žebříčku. Přesně na úrovni loňského OPPO Find X3 Pro a dokonce pod výsledky předloňských modelů jako Huawei P40 Pro nebo Xiaomi Mi 10 Ultra. Prostě a jednoduše se asi čekalo více. Je nutné ale podotknout, že testovaný kus byl verzí s Exynosem 2200. Teoreticky by varianta se Snapdragonem 8 Gen 1 měla podávat o fous lepší výsledky díky rozdílnému ISP. Garantované to ale samozřejmě nikde není. Navíc našince v Evropě se týká právě varianta s Exynosem.