Značku Lanmodo už jsme na našich stránkách několikrát měli a tito odborníci na doplňky pro auta se hlásí o slovo i teď.  Do crowdfundingu na Indiegogo totiž zamířila nová verzi high-end dash kamery s nočním viděním. A model Lanmodo Vast M1 se může v porovnání s předchůdci pochlubit několika novými vymoženostmi. A k dostání je navíc v této kampani za velmi příznivou cenu. Motoristé by tak rozhodně měli zbystřit, protože podobně vybavenou univerzální dash kamerku na trhu jen tak nenajdou. Tak se na ni pojďme mrknout podrobněji.

Lanmodo Vast M1 je primárně systém nočního vidění pro vaše řízení a nabídne hned dvojici kamer. Obě jsou nezávisle instalovatelné a nabídnou nahrávání FullHD záznamu, samozřejmě na smyčce a s G-senzorem pro detekci případné kolize. Kamerky využívají Sony CMOS senzor a ta přední nabídne noční viditelnost až 300 metrů, tedy daleko za dosahem vašich světel. Nově také v širším 75° záběru. Zadní kamerka pak se záběrem 170° samozřejmě pomůže i s parkováním a díky voděodolné certifikaci IP67 se o ni nemusíte bát. Vše pak vidíte na parádním 8-palcovém IPS displeji, takže vám neuteče opravdu nic.

Lanmodo Vast M1

Crowdfundingová kampaň na platformě Indiegogo byla ve svém prvním cyklu velmi úspěšná a mnohonásobně překonala nastavené cíle. Tvůrci se ji ale rozhodli ještě o měsíc prodloužit, aby měli fandové možnost získat výhodnější ceny ještě o něco déle. Plány na doručení by ale ovlivněny být neměly a k zákazníkům by se tak Lanmodo Vast M1 mělo dostat už letos v dubnu. Ceny začínají na 209 dolarech za samotný systém, ale osobně bych hned vzal i set se zadní extra kamerkou za 258 dolarů. Případně i variantu s doplňkových příslušenstvím za 316 dolarů. Každopádně se na nabídku mrkněte, protože stojí za to.