Doby, kdy zájem o tablety byl minimální jsou pryč. Kartami zamíchala pandemie koronaviru a časté lockdowny, díky kterým se tablety vrátily zpět na výsluní zájmu uživatelů. Možná právě proto i ty společnosti, které ve svých portfoliích tuto položku neměly, na výrobě tabletů zapracovaly. Ani značka Vivo nezůstává pozadu a připravuje svůj historicky první tablet, který zřejmě dostane obchodní název Vivo Pad.

O tabletu Vivo Pad už pár informací máme a víme i to, že jej značka Vivo představí v první polovině letošního roku. Ovšem nyní se na stránkách MySmartPrice objevila exkluzivní informace, kterou jim poskytl známý tipař Mukul Sharma. Ten uvedl, že kromě tabletu Vivvo Pad dojde na uvedení druhého tabletu Vivo Nex. A přidává i další informaci. Tvrdí, že oba tablety podporují stylus a nejdříve půjdou na čínský trh a pak teprve i na globální trhy.

Sharma dále tvrdí, že Vivo Pad bude v podstatě klasický tablet. Ovšem tablet, který vyjde v sérii Nex, může mít vylepšený vzhled a některé funkce, které u běžných tabletů nenajdeme. Připomeňme, že i telefony řady Vivo Nex mají zpravidla netradiční design a vylepšení v rámci parametrů. O specifikacích tabletu Nex ale zatím tipař nemluví. Ze specifikací modelu Pad v této chvíli známe úhlopříčku displeje, která má 11 palců při obnovovací frekvenci 120 Hz. Jako procesor prý výrobce použije Snapdragon 870 a baterie má kapacitu 8040 mAh a podporu 44 W nabíjení. Očekáváme i přední 8 MPix kameru a zadní fotoaparát s 13 MPix a 8 MPix snímači.